Oto prototyp zapowiadający nowe Subaru Levorg

Nie, nie jest to facelifting. Samochód zapowiada całkowicie nową generację pojazdu.

Nie, nie jest to facelifting. Samochód zapowiada całkowicie nową generację pojazdu.

Subaru Levorg spotkać możemy na europejskich ulicach już od czterech lat, a na japońskich od pięciu. Po takim czasie obecności na rynku jasne jest, że samochód wymaga modernizacji, aby dorównać nowszej konkurencji. Druga generacja japońskiego kombi trafić ma do sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku, a teraz, podczas trwania Tokio Motor Show Subaru zaprezentowało koncept pokazujący, czego mamy się po aucie spodziewać.

Patrząc na pojazd można odnieść wrażenie, że przedstawia on jedynie facelifting dostępnej aktualnie wersji, jednak japońska marka kwalifikuje go jako drugą generację maszyny. Chociaż zmiany nadwozia odnoszą się jedynie do przeprojektowanego przedniego przedniego i tylnego zderzaka oraz świateł, to o wiele większe różnice występują pod względem technicznym.

Pojazd zbudowany został w oparciu o nową płytę podłogową Subaru Global Platform na bazie, której powstało m.in. Subaru Outback. Auto otrzymać ma nową generację systemu EyeSight marki, który wykorzystuje cztery radary i szerokokątną kamerę, w celu obserwowania całego otoczenia wokoło maszyny. Ponadto zobaczymy zmodernizowany system info-rozrywki oraz lepsze oprogramowanie wspomagające kierowcę. Wykorzystywać ma ono GPS do sprawdzania drogi przed pojazdem i w razie potrzeby redukować prędkość oraz działać samodzielnie w przypadku poruszania się w korku.

Pod maską auta znaleźć ma się nowy 1,8-litrowy bokser z turbodoładowaniem. Niestety Subaru nie udostępniło informacji jaką ilość koni mechanicznych zapewnia jednostka, co sugeruje, że silnik nie jest jeszcze w pełni ukończony.

Jak już wspomnieliśmy nowe Subaru Levorg zadebiutuje oficjalnie w drugiej połowie 2020 roku. Data ta dotyczy jednak tylko rynku japońskiego, w europejskich salonach samochód zobaczymy po upływie około pół roku.

2019 Subaru Levorg Prototype Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz