Nadchodzi usportowiony Kamiq. Skoda zapowiada wersję GT

Pojazd przeznaczony będzie początkowo jedynie na rynek chiński.

Pojazd przeznaczony będzie początkowo jedynie na rynek chiński.

W tym momencie Skoda posiada w swojej ofercie już trzy podniesione samochody. SUV-y bardzo szybko wypełniły gamę czeskiego producenta i zostały bardzo ciepło przyjęte przez klientów oraz dziennikarzy na całym świecie. Czesi nie zatrzymują się jednak na trzech segmentach i ich ekspansja trwa dalej, jednak na razie tylko w Chinach.

Tam obok Kodiaqa, Karoqa i nieco innego Kamiqa niż u nas, w ofercie jest dostępny również Kodiaq GT. Od standardowej wersji różni się począwszy od słupka B i posiada bardziej opadającą linię dachu, tworząc nadwozie SUV Coupe. Oprócz tego auto już od debiutu miało przeliterowaną nazwę producenta na klapie bagażnika, a także nieco inny zderzak z chromowanymi końcówkami wydechu.

Wkrótce do chińskiej oferty Skody dołączy jeszcze jeden SUV. Tym razem będzie to Kamiq GT, czyli mniejszy brak wspomnianego Kodiaqa GT. Podobnie jak większy model, będzie on miał przeprojektowaną tylną cześć nadwozia, która zyska nieco sportowego wyglądu poprzez mocniej opadającą linię dachu, a także nowy tylny zderzak z wyprowadzonym wydechem.

Względem chińskiego Kamiqa, model będzie miał nowe wnętrze, które teraz będzie bardziej zbliżone do wersji europejskiej. Skoda pochwaliła się, że przy projektowaniu wyglądu pojazdu inspirowała się w znacznym stopniu koncepcyjnym elektrykiem Vision iV.

Premiera Kamiqa GT zaplanowana została na 4 listopada. Auto publicznie zostanie odsłonięte w Tiencin, które aktualnie jest 20 największym miastem świata.

2020 Skoda Kamiq GT – zapowiedź

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz