Niemieckie autostrady dalej bez ograniczenia prędkości

Ustawa wprowadzająca stały limit prędkości do 130 km/h nie przeszła podczas głosowania.

Ustawa wprowadzająca stały limit prędkości do 130 km/h nie przeszła podczas głosowania.

Dla większości petrolheadów Niemcy są świątynia motoryzacji z uwagi na liczne marki motoryzacyjne jakie wywodzą się z tego kraju. Nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką nasi zachodni sąsiedzi przekonują do siebie fanów czterech kółek. Zdecydowanym dużym plusem ich państwa jest to, że nie posiadają ograniczenia prędkości na wielu odcinkach autostrad.

Jednakże nie wszyscy uważają brak ograniczenia za plus. Niemiecka partia Zielonych zaproponowała niedawno wprowadzenie stałego ograniczenia do 130 km/h na wszystkich autostradach. Swój wniosek popierali tym, że zwiększyłoby to bezpieczeństwo na drogach ,zmniejszyło hałas oraz ilość emitowanego dwutlenku węgla do atmosfery.

Bundestag nie przyjął jednak wniosku. Na głosowaniu za wejściem ustawy, na „tak” padło 126 głosów, a na „nie” aż 498.

Od osób, które przeciwne były ustawie usłyszeć można było, że wprowadzenie ograniczenia prędkości na autostradach wymagałoby aby drogi te zaczęły być inwigilowane. Inni przeciwnicy przekonywali, że autostrady są najbezpieczniejszymi drogami w Niemczech i trzeba skupić się raczej na mniejszych, lokalnych trasach.

Przewodniczący komisji transportu w niemieckim parlamencie, Cem Ozdemir z wspomnianej partii Zielonych, podkreślił, że wobec rozwoju technologii pojazdów autonomicznych, wprowadzenie ograniczenia prędkości jest i tak tylko kwestią czasu.

zdjęcie główne: DPA

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Niemieckie autostrady dalej bez ograniczenia prędkości

  • 27 października 2019 at 20:40
    Permalink

    dodam ze jezdze autostradami w Niemczech od kilkunastu lat. brak ograniczenia i brak strachu ze ktos na mnie poluje poprawja bezpieczenstwo bo koncentruje sie tylko na bezpiecznej jezdzie a nie na tym czy jakis hu….. nie stoi w krzakach. Niemców mozna lubic bądz nie , ale sprawe autostrad zostawmy. Zazpytam tylko: co jest bardziej niebezpieczne: 100km/h na drodze do 90km/h ogladajac sie i szukając policji po krzakach czy 170km/h kontrolując tylko auto i bezpieczną drogę????? wiec nastepnym razem zanim postawimy fotoradar moze zastanowmy sie czy nie lepiej zrobic za te pieniadze metr autostrady.

    Reply

Dodaj komentarz