Skoda Octavia IV na oficjalnych szkicach

Premiera czwartej generacji odbędzie się już 11 listopada.

Premiera czwartej generacji odbędzie się już 11 listopada.

Skoda opublikowała oficjalne szkice przedstawiające nową generację swojego głównego modelu – Octavii. Rysunki nie zaskakują i przedstawiają po prostu to, co mogliśmy już widzieć na przeciekach oraz zdjęciach szpiegowskich.

Jak zapowiadaliśmy w poprzednich wpisach, nowa generacja Skody Octavii powróci do scalonych reflektorów przednich, których kształt będzie bardzo zbliżony do tych ze Scali. Podobnie ma się sytuacja z tylnym pasem. Tam reflektory będą niemalże identyczne, a na klapie pojawi się przeliterowana nazwa maki zamiast znaczka, jak ma to miejsce w pozostałych odświeżonych modelach.

Samo nadwozie wygląda bardzo agresywnie i nowocześnie. Posiada bardzo wyraźne przetłoczenia i uproszczone linie do granic możliwości. Na szkicach możemy dojrzeć nieco bardziej opadającą linię dachu niż w aktualnej generacji, jednak w wersji produkcyjnej nie powinno mieć to miejsca.

Pod maską Skody Octavii powinny zadebiutować jednostki napędowe nowej generacji z ósmej generacji Volkswagena Golfa. Gama będzie wypełniona jednostkami eTSI, TDI Evo oraz hybrydowymi typu Plug-In.

Premiera nowej Skody Octavii zapowiedziana jest na 11 listopada.

2020 Skoda Octavia – oficjalne szkice

2020-skoda-octavia-teaser_1
2020-skoda-octavia-teaser_2
previous arrow
next arrow
 
2020-skoda-octavia-teaser_1
2020-skoda-octavia-teaser_2
previous arrow
next arrow

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz