Nowa generacja Dodge’a Challengera i Chargera w 2023 roku?

Sugeruje to zdjęcie umieszczone przez amerykańską markę w sieci.

Sugeruje to zdjęcie umieszczone przez amerykańską markę w sieci.

Na początku tego tygodnia dotarły do nas plotki mówiące, że Dodge prawdopodobnie przygotowuje właśnie torową odmianę modelu Challenger w celu utrzymania zainteresowania autem i tym samym jego wysokiej sprzedaży. Będzie to potrzebne, ponieważ następca samochodu nie nadejdzie szybko. Nic nie trwa jednak wiecznie i ostatecznie maszyna kiedyś w końcu będzie musiała doczekać się swojej kolejnej generacji. Pytanie kiedy to nastąpi.

Odpowiedzi na to pytanie prawdopodobnie udzielił nam sam Dodge. Marka opublikowała zdjęcie przedstawiające Challengera rocznikowo rozpisanego na 2020 roku. Na fotografii prezentującej zegary pojazdu widzimy, że ma on przejechane dokładnie 2023 mile. Przypadek? Biorąc pod uwagę, że pierwotnie następna generacja samochodu miała ujrzeć światło dzienne już w 2021 roku, jednak premiera została anulowana i znacznie przesunięta, rok 2023 wydaje się być wiarygodny.

Warto zaznaczyć, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z nowym wcieleniem Challengera, zobaczymy również następną generację Dodge’a Chargera. Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, a jedynie domysły, to wskazówka od Dodge’a wydaje się być nieprzypadkowa.

Przypomnijmy, że pomimo faktu, że Dodge Challenger w aktualnym wydaniu dostępny jest na rynku od 11 lat, to doskonale radzi sobie pod względem sprzedaży. W trzecim kwartale tego roku auto okazało się być najchętniej kupowanym samochodem typu muscle car na terenie Stanów Zjednoczonych.

2019 Dodge Challenger Demon

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, Muscle Cars And Trucks

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz