Najdziwniejsze co dziś zobaczycie: 408-konny bus do driftu od Hyundaia

1 kwietnia był to żart niemieckiej centrali, dziś prawdziwy samochód od Hyundai Australia.

1 kwietnia był to żart niemieckiej centrali, dziś prawdziwy samochód od Hyundai Australia.

Mieliście kiedyś problem z brakiem miejsc dla 7 najbliższych przyjaciół podczas jazdy bokiem? Problem właśnie został rozwiązany przez australijski oddział Hyundaia, który przygotował wyjątkową odsłonę modelu iMax.

8-osobowy bus został gruntowanie przebudowany. Auto otrzymało agresywny body-kit z podwieszanym splitterem, spoiler na klapie bagażnika, sporej wielkości dyfuzor, utwardzone i obniżone zawieszenie, a także zupełnie nowy układ wydechowy. Nie zabrakło wydajniejszego układu hamulcowego oraz specjalnego malowania w barwy Hyundai N.

Najważniejsze jest jednak to, co znajdziemy pod maską. Sercem wyjątkowego iMax jest 3,5-litrowe V6 z podwójnym turbodoładowaniem, dzięki czemu generuje teraz 408 KM (402 bhp, 300 kW) oraz 555 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 8-stopniowej skrzyni automatycznej.

Aby zostawiać bardziej efektowne kłęby dymu podczas jazdy w zakrętach, przekładnia została wzmocniona i przeprogramowana aby lepiej sobie radziła z jazdą na wysokich obrotach. Smaczkiem jest idealne rozłożenie masy 50:50. Kto ma ochotę na przejażdżkę?

Najdziwniejsze co dziś zobaczycie: 408-konny bus do driftu od Hyundaia

2019 Hyundai iMax N Drift Bus

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Najdziwniejsze co dziś zobaczycie: 408-konny bus do driftu od Hyundaia

  • 18 października 2019 at 18:28
    Permalink

    Podczas driftu nikt nie siedzi z tyłu

    Reply

Dodaj komentarz