Lexus LX otrzyma nową jednostkę napędową?

Japońska marka zarejestrowała w urzędzie patentowym nazwę "LX 600" co wskazuje, że ich największy model otrzyma nowy silnik.

Japońska marka zarejestrowała w urzędzie patentowym nazwę „LX 600” co wskazuje, że ich największy model otrzyma nowy silnik.

Lexus LX 570 trafił na test do naszej redakcji podczas lata tego roku i zachwycił nas swoimi rozmiarami, osiągami oraz luksusem wnętrza. Tym przyjemniej jest nas poinformować, że model LX otrzyma prawdopodobnie niebawem nową jednostkę napędową.

Japońska marka zgłosiła niedawno w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych nazwę „LX 600”. Na ten moment najpotężniejszą wersją auta jest wspomniane przez nas wydanie LX 570, które posiada pod maską 5,7-litrowy silnik V8 zapewniający moc 367 koni mechanicznych przy 5600 obr/min oraz 530 Nm przy 3200 obr/min.

Jeżeli Lexus zamierza trzymać się schematu swojego nazewnictwa, to wychodzi, że wersja LX 600 powinna posiadać pod maską 6-litrowy silnik V8. Niestety wydaje się być to mało prawdopodobne z uwagi na restrykcyjne normy emisji oraz to, że Lexus nie produkuje w tym momencie silników o takiej pojemności. Istnieje niezwykle nikła szansa, że marka podjęła decyzję o stworzeniu nowej jednostki specjalne dla modelu LX.

Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że w przypadku nowej generacji LX, przydomek „600” oznaczać będzie nie pojemność, a moc. Od kilka lat japońscy inżynierowie pracują nad potężnym, 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy ok. 600 KM, który ma trafić do topowego Lexusa LC F. Bardzo prawdopodobne jest, że motor ten trafi również do LX, co jednocześnie uzasadniałoby wyższe oznaczenie.

Niezależnie od tego co planuje Lexus, dobrze jest wiedzieć, że model LX nie został przez nich zapomniany. Na tę chwilę trudno przewidywać, kiedy zadebiutuje nowa generacja modelu LX. Niektóre plotki mówią już o przyszłym roku, inne wskazują okolice 2022 roku. Zaznaczmy, ze auto w obecnej generacji dostępne jest na rynku od 2008 roku i miało już trzy faceliftingi.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Auto Guide, Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz