Nadchodzi drogowa wyścigówka – McLaren 620R

Oficjalnie samochód zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach.

Oficjalnie samochód zostanie zaprezentowany w najbliższych dniach.

Najniższa seria modeli McLarena, Sports Series, w bardzo szybkim czasie rozrosła się do sporej ilości modeli. Jeszcze niedawno był to jedynie model 570S, a dziś mamy 540C, 570S, 570GT, 600LT oraz dodatkowe wersje Spider, czyli bez stałego dachu. Wkrótce rodzina modeli powiększy się o jeszcze jeden model – 620R

Sam McLaren wciąż milczy na temat nowego modelu, jednak, jak donosi Piston Heads, auto jest już gotowe i dostępne dla klientów. Pierwsze zdjęcia samochody wypłynęły przez nieuwagę jednego z salonów firmy w Wielkiej Brytanii, który najwyraźniej zapomniał o zakazie ich publicznego prezentowania.

Design samochodu w sporej części jest mocno inspirowany modelem 570S MSO X, który został zaprezentowany w 2018 roku przez McLaren Newport Beach oraz 570S GT4. W nowym modelu znajdziemy stały spoiler, dachowy wlot powietrza, bardzo aerodynamiczne nadwozie z wieloma dodatkowymi przelotami powietrza.

Jak można się domyślić, „620” w nazwie oznacza liczbę koni mechanicznych w systemie metrycznym. Dodatkowe 20 KM względem 600LT z pewnością zostało wyciągnięte ze znanego, 3,8-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Jeśli chodzi o ceny, to należy się spodziewać kwoty na poziomie 250.000 euro, czyli ok. 1 mln złotych. Liczba sztuk z pewnością będzie ograniczona, a samochody będą mogli kupić jedynie najważniejsi klienci McLarena na specjalne zaproszenie. Jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane.

2020 McLaren 620R – wyciek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz