Samochody elektryczne

Elektryczne Porsche Macan Turbo będzie miało nawet 710 KM

Rynek elektrycznych SUV-ów jest jeszcze bardzo mały. Czy Porsche wypracuje na nim wysoką pozycję?

Rynek elektrycznych SUV-ów jest jeszcze bardzo mały. Czy Porsche wypracuje na nim wysoką pozycję?

Jeszcze do niedawna na ustach całego świata motoryzacji była premiera pierwszego w pełni elektrycznego auta ze stajni Porsche – modelu Taycan. Na tym pojeździe niemiecka marka nie zamierza jednak kończyć swojej przygody z elektrykami. W drodze aktualnie znajduje się Porsche Taycan Cross Turismo, oraz elektryczne Porsche Macan, które zapowiedziane zostało w lutym tego roku. Ponadto z upływem czasu zobaczyć mamy również Porsche Boxster oraz Porsche Cayman z elektrycznymi napędami.

Skupmy się jednak na mniejszym SUV-ie z oferty marki, czyli modelu Macan. Portal Autocar opublikował ostatnio nieco interesujących informacji o elektrycznej wersji auta. Najważniejsze jest, że maszyna nie stanie się wyłącznie elektryczna – w salonach dostępne będą również egzemplarze z tradycyjnymi silnikami.

Niektórzy nasi klienci nie są jeszcze gotowi na pojazdy elektryczne.

Julian Baumann, dyrektor do spraw SUV-ów w marce Porsche

Macan zasilany prądem będzie w dosyć znacznym stopniu różnił się od aktualnej generacji maszyny, ponieważ auto zbudowanie zostanie na całkowicie innej płycie podłogowej, tej samej na bazie której stworzone zostało wspomniane Porsche Taycan. Oznacza to, że samochód opracowywany jest praktycznie od zera, zachować ma jednak DNA swojego spalinowego poprzednika.

Najpotężniejsza wersja nowego, elektrycznego Porsche Macan oznaczona jako Turbo i Turbo S zapewniać ma aż 710 koni mechanicznych i 1017 Nm. Tak jak w Porsche Taycan samochód otrzyma dwa silniki, które rozmieszczone będą na obu osiach pojazdu, czym zapewniać mają napęd na wszystkie koła.

2019 Porsche Macan Turbo

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz