Dodge pracuje nad Challengerem przeznaczonym na tor?

Pojazd pomógłby utrzymać wysoką sprzedaż modelu.

Pojazd pomógłby utrzymać wysoką sprzedaż modelu.

Aktualna generacja Dodge Challengera dostępna jest na rynku już 11 lat i nic nie wskazuje na to, abyśmy szybko mieli zobaczyć nowe wcielenie auta. Nie przeszkadza to jednak maszynie, aby dalej doskonale radzić sobie na rynku, niedawno Challenger zdetronizował pod względem sprzedaży muscle carów Forda Mustanga w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ następna generacja auta nadejdzie za długi czas, to amerykańska firma przygotować musi odpowiednie wersje samochodu, aby ten utrzymywał wokoło siebie zainteresowanie. Jednym z pomysłów jest Challenger przeznaczony do zmagań na torze.

Informacji o takim pomyśle Dodge’a dostarczył nam portal Mopar Insiders, według którego pojazd zadebiutować ma w przyszłym roku i tym samym uczci 50-lecie obecności modelu na drogach. Torowy Challenger wykorzystywać może te same fragmenty nadwozia, jakie widzieliśmy na piątej generacji Dodge’a Vipera ACR.

Oznacza to, że pojazd otrzymałby duży, tylny spojler wykonany z włókna węglowego oraz pokaźnych rozmiarów splitter, które razem zapewniłyby niezwykle dużą siłę docisku do podłoża. Ponadto po bokach przedniego zderzaka pojawiłyby się prawdopodobnie karbonowe skrzydełka zwiększające poziom aerodynamiki i wpływające na lepsze prowadzenie auta.

W środku standardowo umieszczony zostałby jedynie fotel kierowcy, za dopłatą 1 dolara obok znalazłoby się również miejsce dla pasażera. Podobny system Dodge zastosował już w przypadku Challengera Demona oraz R/T Scat Pack 1320.

Wprowadzenie do oferty Dodge’a Challengera Demon sprawiło, że wokoło amerykańskiej marki zrobiło się bardzo głośno, a przy okazji sprzedaż auta znacznie napełniła jej portfel. Czy identyczna sytuacja będzie miała miejsce, kiedy zadebiutuje torowa wersja maszyny?

źródło: Motor1, Mopar Insiders

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz