Samochody elektryczne

Porsche zaprezentowało tańszego Taycana. Oto wersja 4S

Jeśli nie przemawiają do was wersje Turbo, oto ciekawa propozycja elektrycznego sedana od Porsche.

Jeśli nie przemawiają do was wersje Turbo, oto ciekawa propozycja elektrycznego sedana od Porsche.

Porsche zgodnie z zapowiedzią poszerza ofertę elektrycznego Taycan o nową wersję. Przewidywaliśmy, że będzie to najwcześniej na początku przyszłego roku, a Niemcy już zaledwie miesiąc po premierze topowych wariantów Turbo i Turbo S pokazali jeden z najniższych modeli – Taycan 4S.

W tej wersji jest on nieco bardziej przystępny cenowo, jednak wciąż posiada bardzo dobre osiągi oraz zasięg. Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła. W standardzie otrzymujemy zestaw akumulatorów o pojemności 79,2 kWh, co przekłada się na zasięg 405 km, a łączna moc jednostek napędowych wynosi 530 KM.

Opcjonalnie możemy zamówić pakiet Performance Battery Plus. W jego skład wchodzi akumulator o zwiększonej pojemności do 93,4 kWh, możliwość ładowania maksymalnie mocą 270 kW, a także podnosi moc jednostek napędowych do 571 KM. Zasięg naturalnie również się wydłuża i wynosi do 463 km wg pomiarów WLTP (o 13 km więcej niż Taycan Turbo oraz o 51 km więcej iż Taycan Turbo S).

To co nie ulega zmianie to osiągi. W obu przypadkach Porsche Taycan 4S przyspiesza do „setki” w 4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h. Dla porównania 680-konna wersja Turbo rozpędza się w 3 sekundy, a 761-konne Turbo S w zaledwie 2,6 sekundy.

Jeśli chodzi o wydajność, to Taycan 4S w przypadku podłączenia samochodu do ładowarki 270 kW, ładuje się od 5% do 80% w zaledwie 22,5 minuty. Korzystanie z szybkiej ładowarki o mocy 150 kW wydłuża potrzebny czas do 36 minut.

Porsche Taycan 4S można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze pojawią się w europejskich salonach sprzedaży w styczniu 2020 roku. Ceny modelu zaczynają się w Polsce od 454 tys. zł. Jest to o ok. 200.000 zł mniej niż za wersję Turbo.

2020 Porsche Taycan 4S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz