Samochody elektryczne

Lamborghini poszerzy ofertę o elektrycznego sedana

Wyczekiwany przez wielu sedan od Lamborghini nadchodzi, jednak nie w formie jakiej wielu by chciało.

Wyczekiwany przez wielu sedan od Lamborghini nadchodzi, jednak nie w formie jakiej wielu by chciało.

Bum na samochody elektryczne trwa w najlepsze. Teraz wszystkie firmy chcą mieć przynajmniej jeden samochód z takim napędem i już nie tylko mowa o małych samochodach miejskich. Po tym jak Tesla pokazała, że samochód elektryczny może też być praktycznym i szybkim samochodem rodzinnym, wielu podążyło tą ścieżką i pracuje nad takimi modelami.

Wiele projektów jest nieudanych, jednak modele takie jak Porsche Taycan, czy Jaguar i-Pace zostały bardzo ciepło przyjęte przez klientów i krytyków. Wkrótce do firm produkujące sportowe samochody elektryczne dołączy Lamborghini.

2020 Porsche Taycan

Włosi pracują nad czwartym modelem, który dołączy do Huracana, Aventadora i Urusa w stałej gamie modelowej. Jak donosi Autocar, tym razem będzie to sedan, który jednocześnie będzie włoską interpretacją Porsche Taycan.

Nie jest wykluczone, że model będzie również dostępny w nieco bardziej tradycyjnej wersji z wykorzystaniem 4-litrowe silnika V8 z Lamborghini Urus. Jak będzie czas pokaże. Mówi się, że auto dołączy do oferty dopiero w 2025 roku, oficjalnie prace projektowe mają ruszyć w w 2021 roku.

2020 Porsche Taycan

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz