Oto Aston Martin Vantage Roadster

Nadchodzi poważna konkurencja dla Porsche 911 Cabriolet?

Nadchodzi poważna konkurencja dla Porsche 911 Cabriolet?

Nowego Astona Martina Vantage poznaliśmy pod koniec 2017 roku, kiedy to brytyjska marka oficjalnie zaprezentowała samochód. Pierwotnie dostępny był on jedynie w wersji coupe, jednak już w marcu tego roku wiedzieliśmy, że do końca 2019r. doczekamy się premiery samochodu w wersji bez stałego dachu. Chociaż musieliśmy czekać na ten moment dosyć długo, to Aston Martin Vantage Roadster został już oficjalnie pokazany.

Przód maszyny jak i kokpit nie zostały zmienione w żaden sposób, modyfikacjom uległa sama linia dachu jak i tył samochodu. Są to oczywiście niezbędne zmiany, dzięki którym płócienny dach może swobodnie chować się w przestrzeń za kierowcą. Pomimo tego pojazd zachował dalej swoje charakterystyczne tylne światła.

Rewolucja nie została również przeprowadzona pod względem jednostki napędowej. Oznacza to, że pod maską Astona Martina Vantage Roadster drzemie 4,0 litrowa jednostka biturbo V8 stworzona przez Mercedesa-AMG. Generuje ona moc 509 koni mechanicznych oraz 685 Nm. Dołączona została do 8-biegowej, automatycznej skrzyni ZF.

Auto ze względu na obecność mechanizmów rozkładających i składających dach jest z pewnością cięższe od swojego brata coupe, co przełoży się na jego osiągi. Różnice z pewnością nie będą jednak duże.

Sprzedaż samochodu rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Cena za wersję Roadster będzie wyższa od modelu ze stałym dachem, nie wiemy jednak konkretnie o jaką sumę. W tym momencie bazowy Aston Martin Vantage kosztuje 140 tysięcy euro, czyli ponad 600 tysięcy złotych.

źródło: Aston Martin

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz