Dodge Challenger zdetronizował Forda Mustanga pod względem sprzedaży w USA

Niemożliwe stało się możliwe - w trzecim kwartale tego roku Ford Mustang stracił miano najchętniej kupowanego muscle car.

Niemożliwe stało się możliwe – w trzecim kwartale tego roku Ford Mustang stracił miano najchętniej kupowanego muscle car na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przyzwyczailiśmy się, że od dłuższego już czasu to Ford Mustang wiódł prym pod względem sprzedaży samochodów muscle. Czasy się jednak zmieniają, a konkurencja nie śpi. Ujawnione niedawno dane dotyczące sprzedaży w trzecim kwartale tego roku pokazały, że USA w przeciągu ostatnich trzech miesięcy to nie Mustang był najchętniej kupowanym autem tego typu.

Na pozycję lidera wyszedł Dodge Challenger, który rozszedł się w 18,031 sztukach. Jest to znaczna przewaga nad trzecim miejscem, które zajął Chevrolet Camaro, ten trafił do 12,275 klientów. Nasz niedawny mistrz – Ford Mustang otrzymał wynik 16,823 sprzedanych sztuk.

Sukces Dodge Challengera jest jeszcze większy kiedy porównamy wynik sprzedaży do tego samego okresu w zeszłym roku. Okazuje się, że sprzedaż modelu wzrosła o 21% względem Q3 2018. Konkurencji maszyny niestety nie mogą pochwalić się pozytywnymi wynikami. Ford Mustang stracił 12,3 procent sprzedaży, a Chevrolet Camaro aż 15%.

Co jest powodem tej zmiany? Spadająca sprzedaż Mustanga sugerować może, że ostatni facelifting modelu nie został dobrze przyjęty przez rynek i potencjalnych klientów. Możliwe jest również to, że spore grono osób wstrzymało się z zakupem auta, czekając aż do salonów trafi potężniejsza odmiana GT500. Sam Dodge wykonał ostatnio kawał swojej roboty, dzięki której utrzymał świeżość i zainteresowanie swoim sportowym modelem. Chevrolet Camaro niestety od dawna nie radzi sobie dobrze na rynku. W związku z tym samochód zniknie z rynku po szóstej generacji auta.

Zaznaczmy, że pomimo udanego trzeciego kwartału, Dodge Challenger nie jest jeszcze mistrzem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni roku. Jak dotąd przez cały 2019 Ford Mustang znalazł dom 55 365 razy, podczas gdy Challenger – 46 699. Daje to 9 tysięcy samochodów przewagi na korzyść Forda. Nie oznacza to z pewnością jednak, że Dodge nie podejmie wyzwania.

Dodge Challenger Demon

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz