Aston Martin prezentuje DBZ Centenary Collection

Zestaw samochodów przeznaczony tylko dla wybranych.

Zestaw samochodów przeznaczony tylko dla wybranych.

Po co sprzedawać pojedyncze sztuki samochodów, kiedy można oferować je w zestawach? Z takiego założenia wyszedł niedawno Aston Martin, który wraz z Zagato przygotował DBZ Centenary Collection. Za cenę 6 milionów funtów, czyli prawie 30 milionów złotych, otrzymamy dwa wyjątkowe modele przeprojektowane przez włoskich designerów.

Pierwszym z nich jest Aston Martin DBS GT Zagato, czyli model DBS Superleggera, który został dopieszczony został przez słynny włoski dom projektowy. Pojazd otrzymał zmieniona przednią kratkę złożoną z dużej ilości otwieranych i zamykanych czworoboków. Po bokach umieszczone zostały złote listwy podkreślające specjalne felgi wykończone częściowo tym samym kolorem. Pojazd ponadto doczekał się paru zmian na tylnym zderzaku, a znaczki brytyjskiej marki wykonane zostały z 18-karatowego złota.

W środku auta dominuje czerwona skóra, która kontrastuje z elementami wykonanymi z włókna węglowego. W oczy rzucają się również złote akcenty. Twórcy pochwalili się, że elementy te wykonane zostały ze stali nierdzewnej w złotym kolorze, które wydrukowane zostały za pomocą drukarki 3D. Na stworzenie wszystkich złotych części potrzeba 100 godzin, a następnie jeszcze większej ilości czasu na wyszlifowanie i ich wypolerowanie.

Pod maską drzemie znany, 5,2-litrowy silnik V12 twin-turbo, jednak został on wzmocniony i zapewnia teraz 770 koni mechanicznych. Szczegóły jednostki nie zostały ujawnione, jednak prawdopodobnie pozwala on na jeszcze lepsze osiągi.

725-konny DBS potrzebuje 3,4 sekundy aby rozpędzić się do pierwszych 100 km/h, więc można założyć skrócenie tego czasu o 0,1 s. Prędkość maksymalna nie powinna ulec zmianie wciąż wynosić ok. 340 km/h.

Druga część zestawu to Aston Martin DB4 GT Zagato. Dział dziedzictwa kulturowego firmy buduje te modele ręcznie, tak aby wyglądały identycznie jak oryginały, jednak z małymi aktualizacjami – w środku umieszczone są m.in. fotele z włókna węglowego.

Jeżeli jesteście chętni nabyć DBZ Centenary Collection, to musicie szybko organizować wspomniane 30 milionów złotych , ponieważ powstanie jedynie 19 zestawów.

2020 Aston Martin DBS GT Zagato oraz DB4 GT Zagato Continuation

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz