Chevrolet Corvette Stingray Convertible oficjalnie zaprezentowany

Najnowsze dziecko Chevroleta doczekało się wersji bez stałego dachu.

Najnowsze dziecko Chevroleta doczekało się wersji bez stałego dachu.

Chevroleta Corvette Stingray poznaliśmy dwa i pół miesiąca temu. Auto dzięki swojemu sportowemu wyglądowi oraz potężniej jednostce napędowej umieszczonej za plecami kierowcy zostało bardzo dobrze przyjęte przez rynek motoryzacji. Przez to już chwile po premierze auta, wiedzieliśmy, że z pewnością zobaczymy jego odpowiednik w wersji bez stałego dachu. Słowo ciałem się stało, a Chevrolet Corvette Stingray Convertible jest już oficjalnie z nami.

Nowa Corvette jest pierwszym autem ze swojego gatunku, który posiada rozkładany twardy dach. Ten składa się z dwóch części i chowany jest do specjalnej kompozytowej komory umieszczonej nad silnikiem, która chroni go przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dach składać i rozkładać możemy przy maksymalnej prędkości wynoszącej niespełna 50 km/h, cały proces zajmuje 16 sekund. Za rozkładanie dachu odpowiedzialne jest sześć silników elektrycznych, które mają być bardziej niezawodne niż stosowane dotychczas przez amerykańską markę hydrauliczne odpowiedniki.

Za napęd auta dalej odpowiada ten sam 6,2-litrowy, wolnossący silnik LT2 V8 produkujący 497 KM (365 kW) mocy oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z jednostką współpracuje 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów wyposażona w dwa sprzęgła, która przekazuje całą moc wyłącznie na tylne koła. Ponadto do wersji Convertible dalej dokupić możemy pakiet Z51 Performance, który podnosi parametry do 502 KM oraz 637 Nm.

Chevrolet nie ujawnił konkretnych danych mówiących o tym ile maszyna przybrała na wadze poprzez wprowadzone modyfikacje. Plotki przed premierą mówiły jednak, że pojazd przytył 60 kilogramów. Inżynierowie amerykańskiej marki pochwalili się przy okazji premiery, że auto od początku projektowane było w nadwoziu Convertible, przez co jego sztywność konstrukcji jest praktycznie taka sama jak w przypadku coupe.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible trafi na linie montażowe pod koniec bieżącego roku, dopłata za wersję bez stałego dachu wynosi 7500 dolarów, co oznacza, że bazowo samochód kosztować będzie około 67 tysięcy dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to 268 tysięcy złotych.

2020 Chevrolet Corvette Stingray Convertible

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz