Hyundai otwiera oddział, który zajmować się będzie latającymi samochodami

Przyszłość nadeszła właśnie teraz.

Przyszłość nadeszła właśnie teraz.

Większość z nas patrząc na auto elektryczne widzi w nim przyszłość i futuryzm. Marki motoryzacyjne patrzą jednak zdecydowanie dalej w przyszłość, gdzie elektryki są już przeżytkiem. Najlepszym tego przykładem jest Hyundai, który właśnie otworzył swój oddział Urban Air Mobility Division, którym zarządzać będzie były lider Dyrekcji Misji Badawczej Aeronautyki w NASA – Jaiwona Shina.

Po 30 latach pracy nad najnowocześniejszymi badaniami lotniczymi i rozwojem technologii w NASA, jestem bardzo podekscytowany otrzymaną możliwością kształtowania strategii mobilności powietrznej w marce Hyundai. Nowy oddział w koncernie opracuje podstawowe technologie, dzięki którym firma stanie się potentatem mobilności lotniczej w miastach, a sektor ten ma w przeciągu najbliższych 20 lat szalenie szybko się rozbudowywać.

Jaiwona Shina

Z założenia celem tego działu marki ma być zmniejszanie w przyszłości zatorów komunikacyjnych wynikających z nadmiernej urbanizacji. Na ten czas oddział nie ma jeszcze żadnych konkretnych projektów, co daje im otwartą drogę do badań. Inteligentne i innowacyjne rozwiązania mogą dotyczyć projektu latającego samochodu, a szef Urban Air Mobility otwarcie mówi właśnie o miejskiej mobilności lotniczej.

Zaznaczmy jednak, że Hyundai nie jest pierwszą marką, która prowadzi rozwój w tym kierunku. Dla przykładu Toyota zainwestowała swego czasu 375 tysięcy dolarów w zespół pracowników, który pracował nad jednoosobową maszyną latającą. Według planów za pomocą stworzonego przez nich pojazdu zapalony ma być znicz olimpijski podczas nadchodzących igrzysk w Tokio w przyszłym roku.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz