Zdjęcia szpiegowskie

Seat El-Born przyłapany na publicznych drogach

Hiszpański odpowiednik Volkswagena ID.3 wyjechał na zakamuflowane testy.

Hiszpański odpowiednik Volkswagena ID.3 wyjechał na zakamuflowane testy.

Seata El-Born mieliśmy okazję poznać podczas tegorocznych tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Pojazd jest hiszpańskim odpowiednikiem Volkswagena ID.3, który agresywniejszymi liniami i odważniejszym designem przyciągać ma do siebie młodszych klientów, którym niemiecki elektryk nie przypadnie do gustu.

Od targów w Szwajcarii minęło już sporo czasu, który wykorzystany był na dopracowanie projektu, ponadto ID.3 miał już swoją oficjalną premierę. Tym samym nic nie stało już na przeszkodzie, aby auto wyruszyło na swoje dziewicze testy na publicznych drogach. Te oczywiście nie umknęły uwadze szpiegom motoryzacyjnym.

Jak możemy zobaczyć na zdjęciach pojazd gabarytami i kształtem nadwozia nie odbiega znacznie od swojego niemieckiego odpowiednika. Pod kamuflażem widać jednak linie i przetłoczenia, które przypominają w znacznym stopniu koncept z Genewy. Mowa tutaj głównie o linii świateł oraz nisko umiejscowionej kratce przedniego zderzaka. Uwagę zwraca to, że samochód nie wykorzystuje jeszcze swoich przednich reflektorów, droga przed pojazdem oświetlana jest za pomocą dodatkowych świateł umieszczonych na masce.

Niestety nie udało się sfotografować wnętrza maszyny, jednak nie wszystko jest stracone. Podczas debiutu auta na wspomnianych targach pokazana została grafika prezentująca jak w przybliżeniu wyglądać będzie kokpit. Nie jest zaskoczeniem, że projekt niezwykle mocno przypomina wnętrze Volkswagena ID.3.

Nie tylko bryła i kokpit obu aut będą zbliżone – za napęd Seata El-Born odpowiadać będą te same zestawy baterii i identyczny silnik elektryczny. Tym samym auto dostępne będzie do kupienia z akumulatorami 45, 58 i 77-kWh, zapewnią one kolejno zasięg na około 330, 420 i 550 kilometrów. Jednostka napędowa umieszczona na tylnej osi i przekazująca moc jedynie na nią dysponuje 205 koniami mechanicznymi (150 kW) oraz 310 Nm.

Premiera Seata El-Born będzie miała miejsce z pewnością w przyszłym roku. Ceny pojazdu powinny być zbliżone do cennika Volkswagena ID.3.

2019 Seat El-Born Concept

2021 Seat El-Born – zdjęcia szpiegowskie

Wrzesień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz