Ten Mercedes SLS AMG GT Final Edition może być twój!

W ofercie Mercedes All Time Stars pojawiły się dwie niezwykle ciekawie oferty - SL Mille Miglia Edition oraz limitowany SLS AMG GT Final Edition.

W ofercie Mercedes All Time Stars pojawiły się dwie niezwykle ciekawie oferty – SL Mille Miglia Edition oraz limitowany SLS AMG GT Final Edition.

Mercedes-Benz poprzez usługę All Time Stars pomaga potencjalnym klientom nabyć swoje klasyczne bądź niezwykle rzadkie pojazdy z rynku wtórnego. W ofercie pojawiły się właśnie dwie niesamowite maszyny – Mercedes SL Mille Miglia Edition oraz Mercedes SLS AMG GT Final Edition.

Zacznijmy od bardziej klasycznego modelu, który wymieniony został jako pierwszy. Mille Miglia to historyczny wyścig wytrzymałościowy przez drogi północnych Włoch, które rozpoczęte zostały w 1927 roku. Cykl wyścigów przerwany został w 1941 roku przez trwającą drugą wojnę światową, a następie od 1946 roku był kontynuowany aż do 1957 roku. W tym roku na trasie wydarzenia miały miejsce dwa wypadki w wyniku których zginęło łącznie 12 osób. Impreza przestała być organizowana, jednak powróciła w 1977 jako klasyczny raj w którym mogą wziąć udział kierowcy w autach wyprodukowanych nie wcześniej niż w 1957 roku.

Jak można sobie wyobrazić, ściganie się klasycznymi autami to wyzwanie nie tylko dla uczestników, ale również dla sponsorów. Mercedes, aby wspierać swoich kierowców wyprodukował 12 specjalnych wersji Mercedesa-Benz SL Mille Miglia Edition. Teraz jeden egzemplarz dostępny jest do kupienia. Cena auta wynosi w tym momencie 66 890 euro, a więc blisko 300 tysięcy złotych.

Drugi dostępny do kupienia pojazd jest zdecydowanie bardziej agresywny. Mercedes-Benz SLS AMG GT w wersji Final Edition wyprodukowany został w liczbie 350 sztuk, wśród których znalazły się zarówno coupe jak i roadstery. Pod maską każdego pracuje wolnossąca jednostka M159 V8 o pojemności 6,3 litra zapewniająca moc 590 koni mechanicznych. Jest to ostatni samochód, w którym niemiecka marka umieściła silnik V8 bez dodatkowej turbiny. Cena za szarego roadstera wynosi 445 890 euro, czyli prawie dwa miliony złotych.

2000 Mercedes-Benz SL Mille Miglia Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2014 Mercedes-Benz SLS AMG GT Final Edition Roadster

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mercedes-Benz

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz