Wizualizacja nowego Cupra Leon

Oto jak w przybliżeniu wyglądać będzie nowy zawodnik na rynku sportowych hatchbacków.

Oto jak w przybliżeniu wyglądać będzie nowy zawodnik na rynku sportowych hatchbacków.

W maju tego roku po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć nową generację Cupra Leon podczas zakamuflowanych testów na torze Nürburgring. Dodatkowo wczoraj szpiedzy motoryzacyjni pierwszy raz przyłapali auto na żywo w nadwoziu kombi. Oznacza to, że prace nad drugim wcieleniem sportowego modelu idą ciągle do przodu, a debiut auta jest coraz bliżej. Jak przystało jednak na ciekawą maszynę, obejrzeć możemy ją już na długi czas przed premierą dzięki ambicjom i umiejętnościom grafików komputerowych.

Na portalu Motor1 pojawiła się właśnie wizualizacja nowego Cupra Leon w nadwoziu hatchbacka, która oparta została o najnowsze zdjęcia szpiegowskie. Zobaczyć możemy jedynie przód pojazdu, jednak już to wystarczy, aby zakochać się w aucie.

Jak przystało na sportowy samochód przedni zderzak oraz maska posiada liczne agresywne linie i przetłoczenia. Nie mogło zabraknąć dużych wlotów powietrza oraz niewielkiego splittera. Z boku samochodu widać podwójną linię przetłoczeń ciągnąca się prawie po całej długości maszyny, a dach zakończony jest subtelnym spojlerem. Znaczek marki wykończony został oczywiście łatwo rozpoznawalnym miedzianym kolorem, barwa ta znalazła się również na zaciskach hamulców od Brembo i felgach pojazdu.

Pod maską Cupra Leon znajdzie się 2-litrowa jednostka z turbo generująca moc 310 koni mechanicznych. Chociaż nie jest to potwierdzone w żadne sposób, być może hiszpańska firma na potrzeby nowej generacji podkręci nieco właściwości znanego już silnika. Oprócz niej, do oferty dołączy również hybrydowy układ napędowy o mocy 245 KM oparty na spalinowej jednostce 1,5 TSI i jednym elektrycznym silniku.

2021 Cupra Leon – wizualizacja

previous arrow
next arrow
Slider

zdjęcia: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz