Ultra rzadkie Maserati MC12 GT1 na sprzedaż!

Wyjątkowa maszyna trafi wkrótce na licytację.

Wyjątkowa maszyna trafi wkrótce na licytację.

Maserati MC12 to chyba najlepszy wynik współpracy Ferrari z Maserati. Historia powstania modelu sięga 2004 roku, gdy FIA GT Championship ogłosiło regulacje homologacyjne na nowy sezon. Ferrari podjęło decyzje o przywrócenie Maserati do wyścigów i efektem było MC12 zbudowane na bazie Ferrari Enzo w wersji wyścigowej GT1 oraz drogowej.

Omawiane dziś MC12 GT1 zostało zakupione przez stałego klienta Ferrari w 2006 roku. Nie było ono jednak jedynie okazem jego kolekcji, lecz czynnie brało udział w wyścigach. W 2007 roku ścigano się tym egzemplarzem w American Le Mans Series oraz Road America 500 osiągając wysokie pozycje.

Ostatni wyścig przejechało podczas Petit Le Man 2007, gdzie zajmując 1. pozycje w swojej klasie miało poważny wypadek i trafiło do naprawy. Następnie zostało sprzedane i trafiło do prywatnego muzeum w Szwajcarii, gdzie od ponad 10 lat jest eksponowane.

Teraz samochód trafi na sprzedaż. Aukcja odbędzie się 24 października 2019 roku w Londynie w RM Sotheby’s. Nie przewidziano możliwości licytować internetowo.

2006 Maserati MC12 GT1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz