Audi pokazało RS Q3 i RS Q3 Sportback

Coś dla tych, dla których klasyczny hot hatch jest zbyt mały.

Coś dla tych, dla których klasyczny hot hatch jest zbyt mały.

Audi właśnie zaprezentowało topowe wersje modeli Q3 i Q3 Sportback, które teraz wkraczają do gamy Audi RS. W tej odmianie samochody otrzymały zupełnie nowy wygląd z elementami znanymi z pozostałych członków gamy, a także zupełnie nowy układ silnikowy.

Źródłem napędu obu maszyn jest znany, 2,5-litrowy, 5-cylindrowy silnik TFSI. Teraz generuje on potężne 400 KM mocy i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W przypadku nowych RS Q3 i RS Q3 Sportback pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do elektrycznie zablokowanych 250 km/h lub 280 km/h za dopłatą.

2020 Audi RS Q3

Na pokładzie znajdziemy nowe, sportowe zawieszenie, które obniża samochody o 10 mm względem podstawowych odmian Q3 i Q3 Sportback. Oprócz tego opcjonalnie na pokładzie możemy znaleźć sportowy, aktywny układ wydechowy, ceramiczne hamulce, 21-calowe aluminiowe felgi.

RS Q3 i RS Q3 wyróżniać się będą również lakierami nadwozia. W wersjach RS znajdziemy ekskluzywnie dla tej linii modelowej Kyalami Green (na zdjęciach RS Q3 Sportback) oraz znany z innych modeli szary lakier Nardo Grey.

Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów w pierwszym kwartale 2020 roku. Pierwsza publiczna premiera odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles w listopadzie bieżącego roku.

2020 Audi RS Q3

2020 Audi RS Q3 Sportback

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz