Aston Martin DBX dysponuje mocą 550 koni mechanicznych

Największy samochód marki otrzyma najmocniejszy jak dotąd silnik V8.

Największy samochód marki otrzyma najmocniejszy jak dotąd silnik V8.

Aston Martin DBX czyli pierwszy w historii SUV brytyjskiej marki ujrzy światło dzienne już w grudniu. Dowiedzieliśmy się już, że firma pokłada w pojeździe bardzo duże nadzieje, auto ma podbić rynek i przyciągnąć do siebie rzeszę klientów, która naprawi nie najlepszą sytuację finansową Astona Martina. Teraz marka udostępniła informację jaka jednostka odpowiedzialna jest za napędzanie maszyny.

Pod maskę nowego Astona trafi 4-litrowe V8 twin-turbo, które dysponuje mocą 550 koni mechanicznych oraz 700 Nm. Jest to najpotężniejszy silnik V8 jaki brytyjska firma kiedykolwiek wyprodukowała. Możliwe, że z czasem do oferty pojazdu trafi również jednostka V12, nie jest to jeszcze jednak potwierdzone.

Duża moc silnika to jednak nie wszystko i Aston Marin dobrze o tym wie. Marka pochwaliła się, że ich SUV może atakować zakręty z taką samą prędkością jak Aston Martin Vantage, oraz hamować tak samo wydajnie jak Superleggera DBS. Te pozytywne cechy sprawiły, że podczas wstępnych testów na torze Nürburgring samochód wykręcił czas poniżej 8 minut.

„Skoncentrowaliśmy się na tym, aby kalibracja i dźwięk 4,0-litrowego V8 z podwójnym turbo zapewniały zarówno codzienną użyteczność, jak i wyrafinowanie, którego oczekują właściciele SUV-ów. Jednakże, skupiliśmy się również na dynamice jazdy, której wysoki poziom jest wizytówką naszej marki i która jest nieodłączną cechą każdego Astona Martin.

Matt Becker – główny inżynier Aston Martin

Jak już wspomnieliśmy Aston Martin DBX zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Aston Martin DBX podczas jednych z ostatnich testów

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz