Następca Lamborghini Aventador nie będzie przypominać modelu Sián

Lamborghini Sián pod względem designu pozostanie jedyne w swoim rodzaju.

Lamborghini Sián pod względem designu pozostanie jedyne w swoim rodzaju.

Lamborghini Sián zaprezentowane zostało światu podczas niedawnych tragów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show 2019. Pojazd zrobił podczas wydarzenia bardzo dużą furorę nie tylko ze względu na swoje niesamowite osiągi, ale również dzięki znacznie wyróżniającemu się wyglądowi. Niestety ale charakterystyczna linia designu jest zarezerwowana jedynie dla jednej maszyny i nie zobaczymy jej u żadnego innego dziecka Lamborghini.

Informację o tym, że Lamborghini Sián pozostanie jedyne w swoim rodzaju udostępnił portal AutoCar po rozmowie z szefem designu włoskiego producenta samochodów – Mitja Borkertem.

Jest to dosyć duże zaskoczenie mając na uwadze to, że w Lamborghini Sián duże grono osób widziało zapowiedź następcy Lamborghini Aventador. Jak wiadomo, następca falowego auta włoskiej marki posiadać będzie hybrydowy układ napędowy, a taki po raz pierwszy Lamborghini umieściło właśnie na pokładzie modelu Sián. Dodatkowo pojazd posiada futurystyczny wygląd, który zdecydowanie pasowałby do nowego, nowoczesnego Lamborghini.

Przypomnijmy, że niedawno zaprezentowane, pierwsze hybrydowe Lamborghini bazuje na Aventadorze i odziedziczyło po nim 6,5-litrowe wolnossące V12. Silnik został jednak nieznacznie zmodyfikowany. Pojawiły się m.in. tytanowe kolektory ssące, a łączna moc jednostki została podniesiona do 785 KM. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy silnik elektryczny, który działa współpracuje z główną jednostką na zasadzie miękkiej hybrydy i wpiera działanie głównej jednostki przy niskich obrotach. Moc silnika elektrycznego to 34 KM, co przekłada się na łączną moc układu na poziomie 819 KM.

W kwestii osiągów samochód ma się czym chwalić. Przyspiszenie od 0 do 100 km/h wynosi “poniżej 2,8 sekundy”, a prędkość maksymalna ma wynosić więcej niż 350 km/h. Najbardziej imponująca jest elastyczność jendostki. Z 70 km/h do 120 km/h auto przyspiesza o 1,2 sekundy szybciej niż Aventador SVJ.

2020 Lamborghini Sian – zdjęcia z targów IAA 2019

źródło: Motor1, AutoCar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz