BMW Serii 5 otrzyma system miękkiej hybrydy

Niestety nowość dotyczy tylko wersji 520d.

Niestety nowość dotyczy tylko wersji 520d.

BMW podobnie jak kilka innych marek patrzy bardzo ambitnie na kwestie elektryfikacji swojej aktualnej jak i przyszłej oferty. Jest to proces zajmujący dużo czasu, jednak każdy mały krok do przodu liczy się jako plus. Dlatego też BMW oficjalnie ogłosiło, że od listopada tego roku aktualne modele Serii 5 kupować będzie można z obecnym na pokładzie systemem miękkiej hybrydy.

System składa się z rozrusznika 48V oraz dodatkowego akumulatora. Jak przy tradycyjnym systemie hybrydowym bateria czerpie energię podczas hamowania oraz podczas jazdy bez użycia gazu. Następnie wykorzystując ją rozrusznik wspomagać będzie spalinowy silnik, pozwalając pracować mu z większą wydajnością, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

W razie potrzeby system może włączyć swego rodzaju elektryczny dopalacz, który pomagać będzie przy przyspieszaniu pojazdu, gdy ten będzie mieć na pokładzie znaczne obciążenie. Dodatkowo rozrusznik współpracuje z systemem Start-Stop gdzie zmniejsza drgania i poprawia płynność wyłączania i włączania silnika.

Niestety ale na ten czas jedynymi wersjami samochodu, które otrzymają system miękkiej hybrydy jest 520d. Nie ma znaczenia, czy samochód otrzyma nadwozie sedana czy kombi, oraz czy posiadać będzie napęd na jedną oś czy dwie.

2018 BMW Serii 5

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz