Supersamochody

Ferrari F8 Spider nareszcie dołącza do oferty

Włosi wprowadzają do oferty nowy 720-konny roadster.

Włosi wprowadzają do oferty nowy 720-konny roadster.

Pół roku temu podczas Geneva Motor Show, Ferrari zaprezentowało zupełnie nowe F8 Tributo, czyli bezpośredniego następcę modelu 488. Teraz do gamy dołącza jego wersja bez stałego dachu – powitajcie F8 Spider.

Podobnie jak Trubuto, w wersji Spider również pracuje 3,9-litrowy silnik V8 o mocy 720 KM oraz 770 Nm momentu obrotowego. W przypadku wersji otwartej pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 2,9 s (w tym samym czasie co Tributo), do 200 km/h w 8,2 s (o 0,4 s wolniej) oraz rozpędzić się maksymalnie do 340 km/h (bez zmian).

Podobnie jak 458 Spider oraz 488 Spider, nowe F8 Spider posiada twardy, składany dach, który chowa się tuż przed komorą silnika. Cały proces składania bądź rozkładania zajmuje zaledwie 14 sekundy i działa do prędkości 45 km/h włącznie.

Względem wersji z twardym dachem, dodatkowe usztywnienie, cały system składanego dachu oraz inne potrzebne zmiany konstrukcyjne podniosły masę pojazdu o dodatkowe 70 kg.

Ferrari F8 Spider można już zamawiać w salonach Ferrari oraz u prywatnych doradców. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów jeszcze w tym roku.

2020 Ferrari F8 Spider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz