BMW X6 – nowa generacja zadebiutowała we Frankfurcie

X6 pierwszej generacji zmienił zasady rynku SUV. Druga generacja została bardzo ciepła przyjęta i była kolejnym sukcesem. Jak będzie w przypadku trzeciej odmiany?

X6 pierwszej generacji zmienił zasady rynku SUV. Druga generacja została bardzo ciepła przyjęta i była kolejnym sukcesem. Jak będzie w przypadku trzeciej odmiany?

Z zewnątrz nowe X6 jest bardzo podobne do aktualnej generacji X5. O ile same lampy oraz maska wyglądają na niezmienione, tak zmiany nastąpiły w kwestii nerek oraz zderzaka. Te zostały przeprojektowane, a nowy kształt podkreśla, że nie jest to zwykły rodzinny SUV.

Z tyłu pojawiły się lampy mocno inspirowane nową Serią 8, które rozciągają się na prawie całej klapie bagażnika. Wszelkie przetłoczenia są bardzo wyraźne, a linie mocno uproszczone. Znalazł się też sportowy dyfuzor oraz podwójny układ wydechowy z ogromnymi końcówkami.

Wyposażenie BMW X6 nie odbiega od aktualnej generacji X5. To czym się wyróżnia nowego SAV (Sports Activity Vehicle), to podświetlany przedni grill zwany „Iconic Glow”, który pozwala tworzyć efektowne inscenizacje świetlne nawet podczas jazdy.

Gama silnikowa jest również dość standardowa jak na modele „X”. W zależności od rynku, nowe X6 będzie dostępny z benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami z turbodoładowaniem z sześcioma i ośmioma cylindrami.

W topowej wersji M50i pod maską znajdziemy silnik V8 o pojemności 4,4 litra generujący moc 530 KM. Wraz z 8-stopniową skrzynią automatyczną oraz napędem na wszystkie koła, pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 4,3 sekundy, a prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

W Polsce cennik nowego BMW X6 rozpoczyna się od 357.900 zł za wersję xDrive30d. Aktualnie topowy wariant M50i to wydatek rzędu 467.900 zł. Na początku przyszłego roku do oferty ma dołączyć X6 M.

2020 BMW X6 – zdjęcia z IAA 2019

zdjęcia: Michał Śniadek

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz