BMW X6 Vantablack niepostrzeżenie odwiedziło Frankfurt

Z pewnością to jedna z największych atrakcji trwających właśnie targów. Powłoka jaką pokryte zostało to BMW pochłania 99,96% światła widzialnego.

Z pewnością to jedna z największych atrakcji trwających właśnie targów. Powłoka jaką pokryte zostało to BMW pochłania 99,96% światła widzialnego.

Widzieliśmy już kilka premier nowych aut, ciekawe koncepty, a nawet jedno całkowicie elektryczne auto wyścigowe. Na trwających właśnie Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie nie można narzekać na nudę, czy jednak to koniec atrakcji i nic nas już nie zaskoczy?

Bardzo ciekawą atrakcją jest to BMW X6, a dokładniej BMW X6 Vantablack. W złym świetle wyglądać może na zwykłego, niemieckiego SUV-a coupe, jednak auto to pokryte zostało specjalną powłoką, która pochłania 99,96% światła widzialnego. Tym samym lakier tego pojazdu jest najczarniejszym kolorem na świecie.

Właściwości powłoki sprawiają, że samochód wydaje się tracić swoją trójwymiarowość. Patrząc na niego prosto od przodu czy od boku wydaje się być płaski, zupełnie jakby wydrukowany został na kartonie. Koncepcją projektu było stworzenie nowego sposobu na ukrywanie wyglądu nowych aut, bez potrzeby uciekania się do popularnych czarno-białych siatek maskujących oraz dodawania fałszywych paneli nadwozia.

Trudno zdecydować, czy producenci samochodów porzucą znane im już rozwiązania na rzecz tego specjalnego lakieru. Niestety mając na uwadze to, że patrzymy jedynie na eksperyment, łatwo się domyślić, że BMW nie będzie sprzedawać żadnego swojego auta w takim lakierze. Nie przeszkodziło to jednak, aby pojazd pojawił się na trwających właśnie targach motoryzacyjnych.

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz