Volkswagen zaprezentował swoje nowe logo

Zmiana logo podkreślać ma nastanie nowej ery w rozwoju Volkswagena.

Zmiana logo podkreślać ma nastanie nowej ery w rozwoju Volkswagena.

Wraz z zaprezentowaniem produkcyjnej wersji Volkswagena ID.3 niemiecka marka wkracza w nową erę swojego rozwoju. Charakteryzować ma się ona większym poszanowaniem środowiska oraz produkcją samochodów, które będą bardziej neutralne dla otaczającej nas przyrody. Korzystając z podniosłości chwili oraz obecności na międzynarodowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, firma pokazała również swoje nowe logo, symbolizujące wkroczenie w kolejną fazę rozwoju.

„Nowe logo marki wyznacza początek nowej ery dla Volkswagena. Marka przechodzi gruntowną transformację w kierunku przyszłości z neutralnym bilansem emisji zanieczyszczeń. Nadszedł czas, aby nowa postawa naszej marki stała się widoczna dla całego świata.”

Jürgen Stackmann – członek zarządu Volksagena

Poprzednie, trójwymiarowe, niebiesko-srebrne logo zadebiutowało w 2000 roku. Nowa wersja jest dwuwymiarowa oraz bardziej uproszczona. Dodatkowo jest to pierwszy logotyp w historii marki, w którym litera „W” nie dotyka okręgu. Według Volkswagena dzięki bardziej prostej formie, stosowanie loga ma być łatwiejsze i bardziej elastyczne.

Świeże logo po raz pierwszy pojawi się na zaprezentowanym właśnie elektrycznym Volkswagenie ID.3. W przyszłości na niektórych samochodach firmy logotyp będzie mógł być podświetlany.

źródło: Volkswagen, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz