Skoda Scala zadebiutowała w wersji Monte Carlo [zdjęcia z IAA]

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie premierę miała usportowiona Skoda Scala Monte Carlo.

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie premierę miała usportowiona Skoda Scala Monte Carlo.

Edycje oznakowane “Monte Carlo” goszczą w gamie Skody od wielu lat. Nawiązują one do wielu sukcesów Skody w Monako począwszy od 1911 roku. Takie edycje posiadają modele Citigo, Fabia, Rapid, a w przeszłości również Yeti. Teraz Skoda wprowadziła tę wersję wyposażenia również w nowym modelu Scala, auto w tej specyfikacji zaprezentowane zostało właśnie publicznie na targach we Frankfurcie.

Poprzez wersję Monte Carlo kładziemy jeszcze większy nacisk na sportowy charakter Skody Scala. Czarne detale, duże obręcze kół ze stopów lekkich i słynna nazwa nawiązują do naszych pojazdów rajdowych i odzwierciedlają dynamikę modelu.

Oliver Stefani, Szef Designu Skody

Z zewnątrz wszystkie modele w tej wersji otrzymują czarne wykończenie, które świetnie komponuje się z czerwonym lakierem Corrida (jednak nie jest on obowiązkowy). W przypadku Scali otrzymamy polakierowaną atrapę chłodnicy, lusterka, nakładki na progi oraz dodatkowe wykończenie zderzaków z przodu i z tyłu. Z tyłu znajdziemy szklaną klapę bagażnika z czarnym napisem Skoda, a nieco niżej czarny napis Scala.

We wnętrzu znajdziemy specjalną tapicerkę z czerwonym wykończeniem, kubełkowe fotele przednie ze zintegrowanymi zagłówkami i lepszym trzymaniem bocznym oraz deskę rozdzielczą wykończoną czerwonymi obwódkami nawiewów. Ponadto w standardzie otrzymamy sportową kierownicę z przeszyciami w kolorze czerwonym oraz zmienioną gałkę skrzyni biegów w tej samej kolorystyce.

Wersja wyróżnia się również panoramicznym dachem, pakietem Sunset z przyciemnionymi szybami, spoilerem na klapie bagażnika oraz czarnym wykończeniem szyb bocznych.

Podobnie jak inne modele czeskiego producenta w tej wersji, Scala Monte Carlo będzie dostępne wraz ze wszystkimi jednostkami napędowymi. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zestawić “sportową” wersję nawet z 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Skoda Scala Monte Carlo będzie miała swoja premierę podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już 10 września. Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone klientom w Polsce na początku 2020 roku.

zdjęcia: Michał Śniadek

2020 Skoda Scala Monte Carlo – zdjęcia z IAA 2019

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz