Samochody elektryczne

Mercedes-Benz Vision EQS – LED-owa rewolucja

Na przednim zderzaku tego auta znajduje się 940 diod LED.

Na przednim zderzaku tego auta znajduje się 940 diod LED.

Duże targi motoryzacyjne, takie jak trwające właśnie Frankfurt Motor Show, to świetna okazja do zaprezentowania światu swoich nowych samochodów, ale również pochwalenia się ciekawymi autami koncepcyjnymi. W tym roku na wydarzenie Mercedes-Benz przywiózł ze sobą ciekawy koncept – Vision EQS, który jest nie tylko ekskluzywną, elektryczną limuzyną, ale również jeżdżącą, wielką latarką.

Na pokładzie maszyny znalazły się dwa elektryczne silniki, po jednym na każdą oś, zestaw baterii wbudowany został pomiędzy nimi w podłogę pojazdu. Łączna moc obu jednostek wynosi 475 koni mechanicznych, zasięg na jednym ładowaniu to około 700 kilometrów. Przy ładowarce 350 kWh akumulatory w 20 minut naładują się do aż 80% mocy.

W przypadku tego auta koncepcyjnego, to jednak nie osiągi, a wygląd maszyny mają zwracać naszą uwagę. Mercedes tworząc samochód skupił się na jak najbardziej futurystycznym podświetleniu jego konstrukcji. Z uwagi na to, przez cały samochód ciągnie się niebieski, podświetlony pasek, który rozdziela dwutonowy srebrny i czarny lakier.

Na przednim zderzaku pojazdu umieszczonych zostało 940 diod LED, które składają się na minimalistyczne loga Mercedesa. Również i cyfrowe przednie światła złożone są z LED-ów i dzięki temu sprawiają one wrażenie 3D. Z tyłu sytuacja wygląda podobnie, jednak niemieccy inżynierowie umieścili tam „jedynie” 229 świateł LED, również w kształcie znaku marki.

Kokpit samochodu otrzymał układ, który widzieliśmy już przy okazji wielu innych pojazdów koncepcyjnych. Można uznać, że jest to swego rodzaju norma, w przypadku konceptów. Minimalistyczna deska rozdzielcza, duże, dotykowe ekrany, mała kierownica oraz wyraźnie rysujące się fotele z dużymi zagłówkami. Wszystko to oczywiście w jasnych barwach kontrastującymi dodatkami w kolorze złotym i ciemnym.

źródło: Motor1, Mercedes-Benz

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz