Supersamochody

Lamborghini Sián rozgrzało atmosferę targów IAA 2019

Lambo szokuje z roku na rok coraz mocniej. We Frankfurcie mieliśmy przyjemność podziwiać model Sián.

Lambo szokuje z roku na rok coraz mocniej. We Frankfurcie mieliśmy przyjemność podziwiać model Sián.

Najnowszy limitowany model Lamborghini wręcz powala swoim designem. Sián, który zadebiutował właśnie we Frankfurcie wygląda fantastycznie na zdjęciach, a na żywo efekt jest znacznie lepszy.

Nietypowe przetłoczenia, bardzo odważne linie i stylistyka wzorowana na dwuletnim już koncepcyjnym Terzo Millennio dają fenomenalny efekt. Bardzo szerokie nadwozie połączone z bardzo niskim zawieszeniem powodują, że wydaje się, jakby Sian leżał na podłodze stoika.

Auto technologicznie bazuje na Aventadorze i odziedziczyło po nim 6,5-litrowe wolnossące V12. Silnik został jednak nieznacznie zmodyfikowany. Pojawiły się m.in. tytanowe kolektory ssące, a łączna moc jednostki została podniesiona do 785 KM. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy silnik elektryczny, który działa współpracuje z główną jednostką na zasadzie miękkiej hybrydy i wpiera działanie głównej jednostki przy niskich obrotach. Moc silnika elektrycznego to 34 KM, co przekłada się na łączną moc układu na poziomie 819 KM.

W kwestii osiągów samochód ma się czym chwalić. Przyspiszenie od 0 do 100 km/h wynosi „poniżej 2,8 sekundy”, a prędkość maksymalna ma wynosić więcej niż 350 km/h. Najbardziej imponująca jest elastyczność jendostki. Z 70 km/h do 120 km/h auto przyspiesza o 1,2 sekundy szybciej niż Aventador SVJ.

Produkcja nowego Lamborghini Sian będzie ograniczona do zaledwie 63 egzemplarzy. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz