Samochody elektryczne

Hyundai Veloster N ETCR – elektryczna wyścigówka

W pełni elektryczny, wyścigowy Hyundai z napędem na tylna oś? We Frankfurcie robi się coraz ciekawiej.

W pełni elektryczny, wyścigowy Hyundai z napędem na tylna oś? We Frankfurcie robi się coraz ciekawiej.

Tragi motoryzacyjne we Frankfurcie to czas kiedy poszczególne marki motoryzacyjne prezentują swoje nowości, jakie niebawem trafią do ich oferty. Co stoi jednak na przeszkodzie, aby na takim wydarzeniu pokazać wyścigowy samochód niedostępny dla zwykłego śmiertelnika? Koreański producent przywiózł ze sobą do Niemiec elektryczną wyścigówkę Hyundai Veloster N ETCR.

Dla koreańskiego producenta jest to pierwsze auto takiego typu, maszyna wystawiona zostanie do rywalizacji w nowych mistrzostwach ETCR, gdzie jak łatwo się domyślić wstęp mają jedynie stu procentowe elektryki.

„Osiągamy właśnie kolejny kamień milowy w historii Hyundai Motorsport. Jesteśmy dumni mogąc zaprezentować Hyundaia Veloster N ETCR, nasz pierwszy elektryczny samochód wyścigowy, zaprojektowany specjalnie na potrzeby mistrzostw ETCR. Czekaliśmy na ten moment już od jakiegoś czasu i cieszymy się, że możemy otworzyć ten nowy, ekscytujący rozdział dla naszej firmy”

Thomas Schemera – wiceprezes wykonawczy Hyundai

Pod względem nadwozia samochód prezentuje się prawie identycznie jak jego spalinowy odpowiednik – Hyundai i30 N TCR. Na pokładzie zamiast 2-litrowej jednostki z czterema cylindrami znalazł się elektryczny silnik, który umieszczony został centralnie w podwoziu, w okolicach pleców kierowcy. Jego moc przekazywana jest na tylne koła pojazdu, niestety na ten moment Hyundai nie może ujawnić żadnych konkretnych danych dotyczących osiągów maszyny. Program testowy auta rozpocząć ma się jednak jeszcze w tym miesiącu.

Jak maszyna sprawdzi się w praktyce? Przekonamy się wraz z wyruszeniem nowych wyścigów ETCR.

zdjęcia: Michał Śniadek

Hyundai Veloster N ETCR – zdjęcia z IAA 2019

Hyundai Veloster N ETCR

źródło: Hyundai, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz