Oficjalnie: Volkswagen Golf nie pojawi się we Frankfurcie

Volkswagen pragnie przyciągnąć całą uwagę osób na swoim stoisku do premiery ID.3.

Volkswagen pragnie przyciągnąć całą uwagę osób na swoim stoisku do premiery ID.3.

Oto i jest – nowy Volkswagen Golf [29 zdjęć]

Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia ósmej generacji Volkswagena Golfa wraz ze specyfikacją i wariantami.

Po wycieku na początku sierpnia niezakamuflowanego egzemplarza nowego Golfa wprost z planu zdjęciowego materiałów promocyjnych, wydawało się, że Volkswagen ostatecznie zaprezentuje premierowo nową generację podczas targów we Frankfurcie.

Problemy techniczne z systemem pokładowym nowego Golfa (i nie chodzi tu specjalny osprzęt do oszukiwania w testach emisji spalin) jednak wygrały i Volkswagen został ostatecznie zmuszony przesunąć premierę na kilka miesięcy później. Premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku podczas specjalnego wydarzenia, a pierwsze egzemplarze mają zjechać z fabryki w grudniu.

Ósma generacja Volkswagena Golfa będzie bardziej ewolucją niż rewolucją. Bryła samochodu pozostała niemalże bez zmian. Największą nowością jest przedni zderzak z wieloma poziomymi listwami zakończonymi malowaniem w kolorze nadwozia. Z przodu samochód niemalże nie posiada atrapy chłodnicy, a jedynie mały pasek z logo producenta. Z tyłu zderzak posiada chromowane wykończenie.

Jeśli chodzi o wnętrze, to Golf otrzyma całkowicie przeprojektowaną deskę rozdzielczą z dwoma wyświetlaczami. Całość przypominać będzie nieco samochody Mercedesa, jednak tutaj ekrany nie będą “scalone” jeden obok drugiego, tylko połączone wraz z krzywizną deski jednym błyszczącym plastikiem.

Na pierwszych zdjęciach szpiegowskich dostrzec też możemy niemalże całkowite pozbycie się fizycznych przycisków. Zamiast nich znajdziemy przyciski dotykowe. Panel klimatyzacji uległ poważnym zmianom i jest zbliżony do tego, który możemy znaleźć w nowym Touaregu. Został umieszczony pod ekranem systemu inforozrywki.

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2019

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

2020 Volkswagen Golf – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2019

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz