Samochody elektryczne

20 elektrycznych Nissanów e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej

Wkrótce 20 egzemplarzy elektrycznego Nissana e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej.

Wkrótce 20 egzemplarzy elektrycznego Nissana e-NV200 dołączy do floty Poczty Polskiej.

Elektryczne samochody dostawcze to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców działających na terenie dużych miast. Nie dość, że przyczyniają się do ograniczania emisji spalin i poprawy jakości powietrza w miastach, to zapewniają jednocześnie wysoką funkcjonalność oraz znacząco niższe koszty eksploatacji.

Coraz więcej firm zaczyna wymieniać swoje samochody na bardziej ekologiczne wersje hybrydowe lub całkowicie elektryczne pojazdy. Dołącza do nich właśnie Poczta Polska, która właśnie zamówiła 20 egzemplarzy elektrycznego Nissan e-NV200.

Nissan wygrał przetarg na nowe samochody dostawcze z ładownością do 800 kg i DMC do 3,5 tony. e-NV200 okazały się najlepsze w przeprowadzonych przez Pocztę Polską testach oceniających właściwości jezdne, komfort jazdy, ergonomię obsługi, sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania liczbę kilometrów.

Elektryczny dostawczak mieści z tyłu 2 europalety, a łączna przestrzeń załadunkowa to 4,2 m3. Ładowność wynosi aż 742 kg. Bez problemu powinno to wystarczyć do sprawnego dostarczania paczek na terenie miast.

Dzięki zestawowi akumulatorów najnowszej generacji o pojemności 40 kWh, zgodnie z homologacją WLTP Nissan e-NV200 uzyskuje realny zasięg 200 km w cyklu mieszanym oraz nawet 300 km w cyklu miejskim. Do tego samochód obsługuje szybkie ładowanie z wykorzystaniem ładowarek CHAdeMO 50 kW, które są wstanie naładować baterie do 80% w 40-60 minut.

Elektryczne Nissany e-NV200 trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz