Skoda Scala teraz również w wersji Monte Carlo

Nowy hatchback Skody doczekał się usportowionej stylistycznie wersji Monte Carlo.

Nowy hatchback Skody doczekał się usportowionej stylistycznie wersji Monte Carlo.

Edycje oznakowane „Monte Carlo” goszczą w gamie Skody od wielu lat. Nawiązują one do wielu sukcesów Skody w Monako począwszy od 1911 roku. Takie edycje posiadają modele Citigo, Fabia, Rapid, a w przeszłości również Yeti.

Poprzez wersję Monte Carlo kładziemy jeszcze większy nacisk na sportowy charakter Skody Scala. Czarne detale, duże obręcze kół ze stopów lekkich i słynna nazwa nawiązują do naszych pojazdów rajdowych i odzwierciedlają dynamikę modelu.

Oliver Stefani, Szef Designu Skody

Z zewnątrz wszystkie modele w tej wersji otrzymują czarne wykończenie, które świetnie komponuje się z czerwonym lakierem Corrida (jednak nie jest on obowiązkowy). W przypadku Scali otrzymamy polakierowaną atrapę chłodnicy, lusterka, nakładki na progi oraz dodatkowe wykończenie zderzaków z przodu i z tyłu. Z tyłu znajdziemy szklaną klapę bagażnika z czarnym napisem Skoda, a nieco niżej czarny napis Scala.

We wnętrzu znajdziemy specjalną tapicerkę z czerwonym wykończeniem, kubełkowe fotele przednie ze zintegrowanymi zagłówkami i lepszym trzymaniem bocznym oraz deskę rozdzielczą wykończoną czerwonymi obwódkami nawiewów. Ponadto w standardzie otrzymamy sportową kierownicę z przeszyciami w kolorze czerwonym oraz zmienioną gałkę skrzyni biegów w tej samej kolorystyce.

Wersja wyróżnia się również panoramicznym dachem, pakietem Sunset z przyciemnionymi szybami, spoilerem na klapie bagażnika oraz czarnym wykończeniem szyb bocznych.

Podobnie jak inne modele czeskiego producenta w tej wersji, Scala Monte Carlo będzie dostępne wraz ze wszystkimi jednostkami napędowymi. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zestawić „sportową” wersję nawet z 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Skoda Scala Monte Carlo będzie miała swoja premierę podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już 10 września. Pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone klientom w Polsce na początku 2020 roku.

2020 Skoda Scala Monte Carlo

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz