Lamborghini Sián już oficjalnie. Pierwsza produkcyjna hybryda producenta

Wkrótce na drogi wyjedzie zelektryzowany byk o mocy 819 KM.

Wkrótce na drogi wyjedzie zelektryzowany byk o mocy 819 KM.

Po wczorajszym wycieku pierwszego zdjęcia i oficjalnych rysunków patentowych, dziś doczekaliśmy się już oficjalnej premiery najnowszego modelu Lamborghini. Nowy model zgodnie z zapowiedziami będzie się nazywał Sián.

Auto technologicznie bazuje na Aventadorze i odziedziczyło po nim 6,5-litrowe wolnossące V12. Silnik został jednak nieznacznie zmodyfikowany. Pojawiły się m.in. tytanowe kolektory ssące, a łączna moc jednostki została podniesiona do 785 KM.

Oprócz tego na pokładzie znajdziemy silnik elektryczny, który działa współpracuje z główną jednostką na zasadzie miękkiej hybrydy i wpiera działanie głównej jednostki przy niskich obrotach i ruszaniu, a także podczas podczas jazdy przy bardzo niskich prędkościach np. podczas parkowania. Moc silnika elektrycznego to 34 KM, co przekłada się na łączną moc układu na poziomie 819 KM.

W kwestii osiągów samochód ma się czym chwalić. Przyspiszenie od 0 do 100 km/h wynosi „poniżej 2,8 sekundy”, a prędkość maksymalna ma wynosić więcej niż 350 km/h. Najbardziej imponująca jest elastyczność jendostki. Z 70 km/h do 120 km/h auto przyspiesza o 1,2 sekundy szybciej niż Aventador SVJ.

Ciekawostką jest zastosowanie przez Włochów akumulatorów z superkondesatorów zamiast standardowych baterii litonowo-jonowych. Są one 3 razy wydajniejsze przy tej samej masie.

Produkcja nowego Lamborghini Sian będzie ograniczona do zaledwie 63 egzemplarzy. Jeśli chcielibyście kupić to auto, to mam złą wiadomość. Wszystkie egzemplarze zostały sprzedane.

Publiczna premiera samochodu ma się odbyć podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie już w przyszłym tygodniu.

2020 Lamborghini Sián

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz