Oto nowy Hyundai i10

Koreańska marka oficjalnie pokazała nową generację swojego najmniejszego modelu.

Koreańska marka oficjalnie pokazała nową generację swojego najmniejszego modelu.

Na początku zeszłego miesiąca mieliśmy okazję zobaczyć oficjalny szkic prezentujący jak w przybliżeniu wyglądać będzie trzecie już wcielenie Hyundaia i10. Chociaż według zapowiedzi oficjalnie samochód poznamy podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, to już teraz w sieci dostępne są pierwsze informacje oraz zdjęcia auta.

Pod względem wizualnym samochód przeszedł sporą zmianę. Pojazd otrzymał bardziej agresywne nadwozie z większą ilością przetłoczeń i ostrych linii. Nowe i10 jest ponadto o 20 milimetrów szersze i wyższe od swojego poprzednika.

W środku maszyna prezentuje dumnie aktualną linię designu wnętrz koreańskiego producenta. Oznacza to, że w kokpicie nie zabrakło dotykowego, w tym wypadku 8-calowego ekranu do obsługi systemu info rozrywki, umieszczonego poniżej panelu sterowania klimatyzacją oraz kierownicy z dużą ilością przycisków. Nowością u marki są okrągłe wloty powietrza, te jednak dobrze pasują do miejskiego charakteru auta. Komputer pokładowy pojazdu wyposażony został w Apple CarPlay, jak i Android Auto, dodatkowo właściciel nowego i10 zainstalować może specjalną aplikację, dzięki której otrzyma zdalny dostęp do niektórych funkcji samochodu.

Jak przystało na nowoczesny samochód miejski, na pokładzie umieszczono szereg systemów bezpieczeństwa. Jest to przede wszystkim funkcja awaryjnego hamowania, kamera wykrywająca inne auto oraz pieszych czy system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu.

Za napęd pojazdu odpowiada wolnossący, 1-litrowy, benzynowy silnik zapewniający zawrotne 67 KM i 96 Nm. Standardowo sprzężony jest on z 5-biegową, manualną przekładnią, w ofercie dostępna będzie jednak automatyczna skrzynia z taką samą ilością biegów. Po pewnym czasie Hyundai zamierza oferować samochód również z jednostką fabrycznie działającą na LPG.

2020 Hyundai i10

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz