Samochody elektryczne

Cupra Tavascan Concept – elektryczna wizja przyszłości

Tak, to elektryczny crossover-coupe. Nie możecie powiedzieć jednak, że nie prezentuje się świetnie.

Tak, to elektryczny crossover-coupe. Nie możecie powiedzieć jednak, że nie prezentuje się świetnie.

Moda na SUV-y panuje już od dłuższego czasu i nadeszła chwila aby trendy się zmieniły. Nic nie wskazuje jednak na to, że duże gabarytowo auta przestaną być modne. Na naszych oczach tradycyjne nadwozia SUV ustępują miejsca kombinacjom SUV-coupe czy crossover-coupe. Cupra widzi przyszłość właśnie w takich maszynach, dodatkowo napędzanych energią czysto elektryczną.

Z tego powodu podmarka Seata zaprezentowała swój nowy pojazd koncepcyjny – Cupra Tavascan łączący w sobie obie cechy. Auto otrzymało niesamowity wygląd zewnętrzny, który z pewnością na żywo przykuwać będzie niesamowicie wzrok. Projektanci zdecydowali się na niecodziennie rozwiązanie i połączyli na nadwoziu łagodne linie wraz z ostrymi. Dzięki zachowaniu świetnej harmonii pomiędzy nimi nadwozie samochodu jest małym dziełem sztuki.

Wnętrze pojazdu zaprojektowane zostało równie futurystycznie, jednak z zachowaniem wystającego ekranu pokładowego komputera, który jest niezwykle popularny w dzisiejszych czasach. Oprócz dotykowego monitora i elektrycznych zegarów, kokpitu wydaje się być raczej minimalistyczny i łagodny. Zarówno z zewnątrz jak i w środku materiałem dominującym jest zdecydowanie włókno węglowe, ciekawie łączące się z charakterystycznym dla Cupry miedzianym kolorem.

Na pokładzie konceptu umieszczone zostały dwa silniki elektryczne po jednym na każdą oś, co oznacza, że auto ma napęd na wszystkie koła. Łączna moc obu jednostek wynosi 306 koni mechanicznych. Sprint do 100km/h zajmuje 6,5 sekundy. Umieszczone w podłodze akumulatory li-on o mocy 77 kWh, zapewniają zasięg na około 450 kilometrów przy weryfikacji za pomocą standardu WLTP.

Samochód publicznie pokazany zostanie podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show 2019.

2019 Cupra Tavascan Concept

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz