Supersamochody

Porsche 988 Vision Concept – hipersamochód przyszłości

Czy tak wyglądać będzie bezpośredni następca Porsche 918 Spyder?

Czy tak wyglądać będzie bezpośredni następca Porsche 918 Spyder?

Chociaż oferta Porsche składa się w większości z samochodów zapierających dech w piersiach, to chyba każdy zgodzi się, że marka nie stworzyła jak dotąd auta bardziej godnego podziwu niż Porsche 918 Spyder. Produkcja maszyny została zakończona w połowie 2015 roku i wiemy, że na następcę pojazdu przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Pierwsze możliwe terminy, kiedy to nastąpi, wskazują najszybciej na 2025 rok.

Tak długi czas oczekiwania wynika z faktu, że samochód będzie w pewnym stopniu zelektryzowany. Według niemieckiej firmy na ten czas technologia akumulatorów jakie znaleźć miałyby się na pokładzie samochodu, nie jest jeszcze gotowa. Według obliczeń, inżynierowie pracujący nad projektem potrzebować będą jeszcze trzech bądź czterech lat na stworzenie odpowiedniego pakietu baterii.

Oprócz odpowiedniego napędu, auto otrzymać musiałoby również równie dopracowanie nadwozie. To charakteryzować musiałoby się nie tylko odpowiednim współczynnikiem aerodynamicznym ale również przyciągającym wzrok designem. Dotarły do nas plotki mówiące, że Porsche ma dwie wizje auta. Jedna zakłada, że maszyna otrzymałaby wygląd retro nawiązujący do historii marki, druga celowałaby w całkowicie futurystyczne linie.

Ambitny grafik Invisive postanowił zaprezentować jak wyglądać mógłby następca Porsche 918 Spyder gdyby niemiecki zarząd zdecydował się na drugie rozwiązanie. Jego projekt otrzymał nazwę Porsche 988 Vision Concept i jest połączeniem wizerunku aktualnego hipersamochodu z odrobiną futuryzmu.

Pojazd otrzymał opływowe linie, sporą liczbę przetłoczeń oraz ogromne wloty powietrza zarówno na przednim zderzaku jak i przed tylnym kołem. Kształt świateł bezpośrednio nawiązuje lamp jakie firma aktualnie umieszcza w swoich pojazdach. Twórca nie zapomniał również o odpowiednio dużych felgach i zaciskach hamulców oraz o dodaniu elementów z nagiego włókna węglowego. Nie znajdzie się chyba nikt, kto narzekałby, gdyby Porsche rzeczywiście zdecydowałoby się na takie nadwozie przy nadchodzącym następcy legendarnego 918.

źródło: Behance via Uncrate

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz