Samochody elektryczne

Porsche zaprezentowało wnętrze elektrycznego Taycan

Ekrany. Wszędzie ekrany.

Ekrany. Wszędzie ekrany.

Premiera pierwszego w pełni elektrycznego Porsche zbliża się wielkimi krokami. Niemiecki producent ciągle ujawnia nowe szczegóły i podgrzewa atmosferę związaną z modelem Taycan.

Dziś mamy dla was pakiet trzech pierwszych oficjalnych zdjęć oraz przypominamy dwa ujęcia szpiegowskie. Jak możemy zobaczyć, produkcyjna wersja kokpitu, niewiele różnić się będzie od samochodu koncepcyjnego Porsche Mission E, zaprezentowanego trzy lata temu.

W kabinie łącznie pojawią się aż cztery różne wyświetlacze, które z przyjemnością będą odciągały wzrok kierowcy. Tradycyjne zegary za kierownicą zostały oczywiście zastąpione cyfrowym wyświetlaczem, jak przystało na nowoczesny samochód. Za pomocą centralnego ekranu obsłużymy wszystkie funkcje samochody, a panel klimatyzacji otrzymał własny ekran w tunelu środkowym. Co ciekawe, własny dotykowy wyświetlacz otrzyma również pasażer.

Przypomnijmy, że Porsche Taycan wyposażone zostanie w dwa silniki elektryczne, które generować będą razem moc 600 KM. Akumulatory na pełnym naładowaniu zaoferować mają zasięg około 500 kilometrów w cyklu NEDC. Prędkość ich ładowania ma być powalająca, ponieważ według marki cztery minuty ładowania wystarczyć mają na naładowanie baterii do poziomu, który pozwoli na przejechanie 100 km.

Jeśli chodzi o osiągi, to wiadome jest, że sprint od 0 do 100 km/h wyniesie 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to wciąż pilnie strzeżona tajemnica, jednak prawdopodobne jest, że zostanie ograniczona do 250 km/h lub 280 km/h.

Oficjalna premiera Porsche Taycan została zapowiedziana na 4 września 2019 roku.

2020 Porsche Taycan – pierwsze zdjęcia wnętrza

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz