Nowa Toyota MR2 powstanie we współpracy z Porsche?

Chęć wspólnego stworzenia samochodu z niemiecką marką wyraził główny inżynier Toyoty odpowiedzialny za powstanie nowej Supry.

Chęć wspólnego stworzenia samochodu z niemiecką marką wyraził główny inżynier Toyoty odpowiedzialny za powstanie nowej Supry.

Toyota bardzo lubi łączyć swoje siły z inną marką motoryzacyjną, w celu tworzenia sportowych maszyn. Toyota GT86 powstała we współpracy z Subaru, które wypuściło na rynek swój odpowiednik samochodu – Subaru BRZ. Nowa generacja Toyoty Supra to dziecko japońskiej marki oraz BMW, przez co Supra jak i BMW Z4 mają ze sobą wiele wspólnego. W zeszłym roku dotarła do nas informacja według, której Toyota chce przywrócić na rynek model Celica bądź MR2. Przydałby się jednak ktoś do współpracy, czy będzie to Porsche?

Portal AutoIndustriya miał okazję porozmawiać z główny inżynier odpowiedzialnym za powstanie Toyoty Supra – Tetsuya Tada podczas wydarzenia związanego z samochodem w Japonii. Poruszony został temat hipotetycznego stworzenia nowej generacji Toyoty MR2 podczas, którego Tetsuya zapytany został o to z kim chciałby połączyć swoje siły podczas projektowania auta. Padła prosta odpowiedź – „Porsche”.

Oczywiście jest to tylko wypowiedź wysoko postawionej w Toyocie osoby, a nie potwierdzona informacja. Mimo to może zapoczątkować to cykl wydarzeń, dzięki którym obie marki rzeczywiście spotkają się przy jednym stole, aby omówić zasady współpracy. Tym bardziej, że możemy być prawie pewni, że Toyota szukać będzie partnera do rozwoju kolejnego auta sportowego.

Japońska marka jest niezwykle zdeterminowana aby wzbogacić swoje portfolio o dużą ilość usportowionych jak i czysto sportowych maszyn. Potwierdzone zostało to w lutym tego roku na oficjalnym Twitterze firmy, skąd dowiedzieliśmy się, że każdy pojazd z aktualnej oferty, otrzymać ma swój gorętszy odpowiednik.

Toyota MR2 Concept

źródło: Motor1, AutoIndustriya 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz