Supersamochody

Produkcja McLarena 600LT Coupe zostanie niebawem zakończona

1000-egzemplarz auta trafi do dealera marki w Londynie.

1000-egzemplarz auta trafi do dealera marki w Londynie.

Produkcja McLarena 600LT Coupe zaplanowana została na równo 1000 sztuk. Jeżeli marzyliście, aby kupić jedną z nich, to niestety na egzemplarz prosto z salonu od dawana macie już szans. Ostatni przedstawiciel modelu zjedzie niebawem z linii montażowych marki w mieście Woking i trafi do dealera firmy w Londynie.

McLaren 600LT zbudowany został na podstawie McLarena 570S, jest jednak od niego o 96 kilogramów lżejszy, a jego silnik V8 z podwójnym turbo podkręcony został o dodatkowe 30 KM. Podstawowa cena za maszynę wynosi 240 tysięcy dolarów, jednak jak przystało na luksusowe auto, przyszli właściciele bardzo ochoczo personalizują swoje pojazdy i dobierają do nich wiele dodatków. Ostatni zamówiony egzemplarz posiada dodany wlot powietrza umieszczony na dachu, elementy przedniego zderzaka wykonane z włókna węglowego oraz wyścigowe pasy bezpieczeństwa.

Bycie częścią sieci McLaren Automotive od 21 czerwca 2011 roku, kiedy to otworzony został nasz salon było fantastycznym doświadczeniem. W ciągu ostatnich siedmiu lat byliśmy świadkami rozwoju marki i jej asortymentu. Popularność Mclarena 600LT Coupe jest wyraźnym dowodem na to, że firma coraz bardziej liczy się na rynku.

Barney Singh – dyrektor generalny, McLaren London i McLaren Ascot

Jeżeli bardzo chcecie, aby w waszym garażu stał McLaren 600LT, to możecie kupić jeszcze wersję Spider, czyli model bez stałego dachu. Auto pod względem osiągów niewiele różni się od swojego brata coupe. Musicie jednak się pośpieszyć, ponieważ McLaren 600LT Spider może niebawem przestać być dostępny.

1000-egzemplarz McLarena 600LT Coupe

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz