Tak wygląda najszybsza szopa na świecie

Ta niesamowita konstrukcja powstała na bazie Volkswagena Passata, a napędzana jest przez silnik z Audi RS4.

Ta niesamowita konstrukcja powstała na bazie Volkswagena Passata, a napędzana jest przez silnik z Audi RS4.

Samochody kempingowe będące niczym innym jak małymi domami na kółkach widujemy prawie codziennie, zwłaszcza teraz w czasie trwania wakacji. Czy pomyśleliście kiedykolwiek, że dom nie jest jedyną nieruchomością jaką umieścić można na podwoziu samochodu? Oto przed wami najszybsza na świecie szopa na kółkach.

Ciężko w to uwierzyć ale tak na kanciasta konstrukcja nie została zbudowana na podstawie żadnego auta dostawczego, jej podwozie pochodzi z Volkswagena Passata z 1999 roku. Oczywiście do platformy dobudowana została specjalna rama, która zapewnia sztywność całej szopie. Jeszcze większym zaskoczeniem może być to, co napędza tę konstrukcję. Jest to zmodyfikowany 4,2-litrowy silnik V8 pochodzący z Audi RS4 z generacji B7. Zapewnia on 456 koni mechanicznych i jego moc przekazywana jest na wszystkie koła pojazdu za pomocą napędu Quattro.

Osoba odpowiedzialna za stworzenie tego cuda zadbała dodatkowo o umieszczenia na pokładzie niestandardowego zawieszenia hydraulicznego, dzięki czemu całość może zostać opuszczona po zaparkowaniu tak, że szopa wygląda jakby wybudowana została na ziemi. Koła pochodzą z Volkswagena Transportera i obute są w opony z pojazdów użytkowych, dzięki czemu utrzymać mogą spory ciężar konstrukcji.

Właściciel pochwalił się, że pomimo zupełnie nie aerodynamicznych gabarytów, pojazdem jeździ się jak zwykłym samochodem osobowym, jakiekolwiek problemy napotyka dopiero przy wyższych prędkościach.

Stworzenie tego cuda zajęło mężczyźnie siedem miesięcy, za swoje dzieło otrzymał rekord Guinnessa w kategorii „Najszybsza szopa”.

Tak wygląda najszybsza szopa na świecie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz