Oto jak wygląda wykolejony transport samochodów

Rzadko mamy okazję oglądać takie zdjęcia.

Rzadko mamy okazję oglądać takie zdjęcia.

Wiele razy informowaliśmy was już o incydentach, w których zniszczeniom ulegały całe transporty samochodów. Z pewnością jedną największą z nich było zatonięcie statku towarowego z 37 Porsche na pokładzie, jednak ten wypadek ze Stanów Zjednoczonych jest z pewnością o wiele bardziej widowiskowy.

Rano 10 lipca pociąg ciągnący transport takich samochodów jak np. Jeep Gladiator czy Chevrolet Silverado wykoleił się w hrabstwie Lincoln w stanie Nevada. Z torów stoczyły się 33 wagony kolejowe, a część z nich dalej spadła z masywu skalnego na pobliską drogę. Chociaż jest to naprawdę poważny incydent to na szczęście nikomu nic się nie stało, przedsiębiorstwo kolejowe Union Pacific rozpoczęło od razu dochodzenie jak doszło do zdarzenia.

Zależnie od tego co działo się z poszczególnymi wagonami, samochody umieszczone w środku poniosły różne uszkodzenia. Część z nich wydaje się być całkowicie nienaruszona, niektóre za to zostały poważnie uszkodzone.

Niezależnie od wielkości strat wszystkie auta, które transportowane były nieszczęśliwym przewozem trafią na złom. Stanie się tak z uwagi na to, że poszczególni producenci na pewno nie będą chcieli ryzykować dostarczenia uszkodzonego auta do klienta, nawet jeśli wydaje się być ono całkowicie sprawne.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz