BMW X3 M najlepiej sprzedającym się sportowym samochodem marki?

BMW spodziewa się, że nowa, usportowiona wersja ich SUV-a stanie się najlepiej sprzedającą maszyną z oferty BMW M.

BMW spodziewa się, że nowa, usportowiona wersja ich SUV-a stanie się najlepiej sprzedającą maszyną z oferty BMW M.

Marki BMW M nie trzeba nikomu przedstawiać, tym bardziej w kraju gdzie co piąta osoba marzy o posiadaniu samochodu z ich oferty. W skali globalnej ich maszyny cieszą się równie dużym zainteresowaniem co w Polsce, co widać po globalnych statystykach sprzedaży aut sportowych oraz popularności tych samochodów na mediach społecznościowych.

Najlepiej sprzedającym się modelem oddziału M na świecie jest obecnie BMW M2, na drugim miejscu, w zależności od rynku znajduje się BMW M3 lub BMW M5. Sytuacja według bawarskiej marki ma się jednak niedługo diametralnie zmienić. BMW spodziewa się, że najnowszy usportowiony SUVBMW X3 M namiesza niebawem na rynku i w ciągu kilku lat stanie się numerem jeden pod względem sprzedaży.

Taką wizję przyszłości przedstawili dziennikarzom Markus Flasch, szef BMW M oraz Adam Davis, rzecznik prasowy firmy w Australii. Co ciekawe, ich słowa na ten moment znalazły potwierdzenie właśnie na rynku Australii, gdzie w tym momencie najchętniej kupowanym pojazdem BMW M jest właśnie X3 M.

Maszyna dysponuje silnikiem generującym moc 509 KM oraz 600 Nm, a za przełożenie napędu odpowiada 8-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów. Razem pozwalają one rozpędzić się do 100 km/h w czasie 4 sekund, prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie i wynosi 250 km/h. Czy wystarczy to aby zawładnąć światową sprzedażą BMW M?

źródło: Motoring

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz