Supersamochody

Rimac elektryzuje nowy sportowy samochód Hyundaia

Koreańczycy zainwestowali 80 milionów euro w chorwackiego producenta samochodów elektrycznych.

Koreańczycy zainwestowali 80 milionów euro w chorwackiego producenta samochodów elektrycznych.

Hyundai poważnie wkracza w samochody sportowe. Po sukcesie modelu i30 N, aktualnie ma plany wprowadzenia i20 N oraz Tuscona N, a także poszerzyć ofertę „trzydziestki” o wersję z napędem na wszystkie koła. Następnie planuje wykorzystać pełny potencjał nazwy „N” i zrobić dedykowany sportowy model. Ten w pierwotnym założeniu miał mieć silnik umieszczony centralnie i oferować bardzo poważne osiągi.

Teraz najpewniej projekt uległ poważnym zmianom i Koreańczycy planują wspólnie z Rimaciem zbudować również jego w pełni elektryczną wersję. Na ten moment mowa o nowej odmianie tego sportowego modelu, więc wersja wyłącznie spalinowa lub hybrydowa wciąż jest w planach. Dodatkowo firmy mają wspólnie zbudować całkowicie osobny samochód elektryczny, który najpewniej będzie 4-drzwiowym sedanem, który powalczy z takimi samochodami jak Tesla Model S oraz Porsche Taycan.

Rimac jest aktualnie najbardziej rozchwytywaną firmą w dziedzinie dostarczania technologii do samochód elektrycznych. Firma aktualnie współpracuje z Aston Martinem przy projekcie supersamochodu Valkyrie, wspólnie z Pininfariną tworzy 1900-konny elektryczny samochód o nazwie Battista, a nie tak dawno temu Porsche zakupiło 10% akcji firmy i planuje wykorzystać technologię przy swoich następnych elektrycznych samochodach, które powstaną po modelu Taycan.

źródło: Rimac

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz