Geneva Motor Show 2019

Oto ostatni Mercedes-AMG z silnikiem V12

Premiera specjalnego S65 Final Edition odbędzie się już jutro podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Niemiecki producent właśnie ujawnił wygląd ostatniego

Premiera specjalnego S65 Final Edition odbędzie się już jutro podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Niemiecki producent właśnie ujawnił wygląd ostatniego Mercedesa-AMG, który będzie napędzany silnikiem V12. Dotychczas był on jedynie ogłoszony bez żadnych szczegółów specyfikacji i wyglądu.

Samochód będzie ostatnią, specjalną wersją pojazdu napędzaną 6-litrową jednostką V12 twin-turbo. Moc tej wyjątkowej jednostki to monstrualne 630 KM oraz 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tej wersji maksymalna prędkość została podniesiona do 300 km/h, a czas od 0 do 96 km/h (60 mph) wynosi 4,1 sekundy.

S65 Final Edition będzie się wyróżniać czarnym lakierem z brązowym wykończeniem na progach, zderzakach oraz 20-calowych felgach. Do tego całość uzupełniają cztery czarne rury wydechowe oraz srebrna atrapa chłodnicy.

Wnętrze jest wykonane w tej samej kolorystyce, co nie powinno być zaskoczeniem. Auto w tej wersji jest wyposażone w każdy element cennika tradycyjnej Klasy S, a dodatkowo posiada specjalną tabliczkę z numerem produkcyjnym.

Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 130 egzemplarzy.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz