Mercedes-Benz Klasa G, Seat Tarraco oraz Honda CR-V otrzymały 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Trzy świeżo zaprezentowane SUV-y okazały się spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa postawione przez Euro NCAP.

Trzy świeżo zaprezentowane SUV-y okazały się spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa postawione przez Euro NCAP.

Pod koniec zeszłego roku nasza redakcja przygotowała dla was zestawienie najbezpieczniejszych samochodów jakie brały udział w testach Euro NCAP w przeciągu 2017 i 2018 roku. Naturalnie także w 2019 roku przeprowadzone zostanie wiele badań dotyczących bezpieczeństwa nowo wypuszczanych na rynek samochodów. Pierwsze zostały już nawet sprawdzone – są to Mercedes-Benz Klasa G, Honda CR-V oraz Seat Tarraco. Co cieszy – cała trójka otrzymała najwyższą, możliwą notę.

Mercedes-Benz Klasa G badany był dokładnie w wersji G350d. W zakresie ochrony kierowcy samochód otrzymał wynik 90%, w przypadku dzieci siedzących na tylnej kanapie – 83%. Bezpieczeństwo pieszego w przypadku wpadnięcia na zderzak ocenione zostało na 78%, a pokładowe systemy bezpieczeństwa na 72%.

Honda CR-V sprawdzona została w wariancie hybrydowym opartym na 2-litrowym silniku spalinowym. Pod względem bezpieczeństwa kierowcy oceniona została na 93%, ochrona dzieci na 83%, a pieszego przy zderzeniu z przednim zderzakiem na 70%. Pokładowe systemy wspomagające bezpieczeństwo otrzymały 76%.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

Dodaj komentarz