Hennessey pokazało McLarena 600LT zmodyfikowanego do mocy 800 KM

McLaren 600LT o mocy większej niż McLaren Senna? Czy to sen?

McLaren 600LT o mocy większej niż McLaren Senna? Czy to sen?

Hennessey to amerykańska firma tuningowa odpowiedzialna za powstanie dużej ilości niesamowitych projektów, takich jak np. 1000-konny Hennessey Exorcist ZL1. Pod koniec zeszłego roku na warsztat tunera trafił pierwszy model McLarena 600LT jaki znalazł się w Stanach Zjednoczonych. Teraz, po tygodniach ciężkiej pracy firma pokazała pierwsze zdjęcia zmodyfikowanego pojazdu.

Wraz z ujawnieniem wyglądu nadwozia otrzymaliśmy informację, ze samochód posiada o wiele większą ilość mocy, a samo jego oznaczenie to HPE800.

Wszystkie poprzednie projekty Hennessey, które otrzymały ten sam przydomek, mogą pochwalić się mocą 800 koni mechanicznych. Jesteśmy pewni, że sprawa nie wygląda inaczej w przypadku McLarena na którego patrzycie. Tym samym ten 600LT posiada silnik generujący większą ilość koni od McLarena 720S, a nawet McLarena Senna.

Podstawowa wersja samochodu posiada 3,8-litrową jednostkę V8 twin-turbo o mocy 600 koni mechanicznych i 620 Nm. Pozwala to rozpędzić auto do 100 km/h w 2,9-sekundy, prędkość maksymalna wynosi 328 km/h. Z silnikiem podkręconym o ponad 200 KM dane te z pewnością wyglądać będą jeszcze lepiej.

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz